5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN
 İYİ SEÇİM!

5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’ŞEKER BAYRAMINDA ‘’ ALMANYA-FRANSA...


  • 7 Gece 8 Gün
  • Tam pansiyon
  • Canlı Müzik & Aktiviteler
  • 7/24 Çay & Kahve istasyonu
  • Hoş geldiniz Kokteyli
  • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA ile Ren Nehri Boyunca keyifli bir tatil sizi bekliyor !


5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TIARA İLE ‘’KURBAN BAYRAMINDA ‘’
ALMANYA-FRANSA ROMANTİK REN NEHRİ & MAİN

Frankfurt-Ascha enburg – Mannheim –Strausburg- Rüdesheim – Bonn – Koblenz-
Frankfurt
7 NİSAN 2024 

7 Gece 8 Gün


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – FRANKFURT (ALMANYA)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 05.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1587 no’lu seferi ile saat 08.00’da Freankfurt’a hareket.Yerel saat ile 10.15’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Frankfurt için hareket ediyoruz. Hessen Eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt, Avrupa’nın merkezinde, verimli Ren – Main Bölgesinin ortasında yer alan, ülkenin güçlü ticari kalbi ve saygın bir kültür merkezi olarak ünlenmiş bir metropolü olarak tanınır. Ziyaretçileri genelde, çok sayıdaki fuar ve kongrelerden biri için gelmiş olan Frankfurt’un tüm bu ticaret, bankalar ve şirketlerin ötesinde bambaşka bir yüzü daha var: Dünyaca ünlü, Almanya’nın en saygın yazar ve şairi olan Goethe’nin (1749 – 1832) doğum yeri oluşu. Frankfurt şehir turumuzda; Messe-Fuar Alanı, tarihi Opera Binası, Goethe Üniversitesi, Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Römer Bölgesindeki , St. Paul Kilisesi, Goethe’nin Evi ve Main Kulesi ziyaret edilecek yerler arasındadır. Otobüs ile yapacağımız tur sonunda dünyaca ünlü Ziegelgasse Alışveriş Caddesinde serbest zamanımız olacak.Tur sonrası Frankfurt limanındaki gemimize check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Gemimiz saat 18.30’da limandan hareket edecektir.Geceleme gemimizde.

2.
Gün
MANNHEIM – (HEIDELBERG) (ALMANYA)

Gemimiz sabah 07.30’da Mannheim limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası Arzu eden yolcular için ekstra Ren nehri üzerinde bulunan Mannheim ve Neckar Nehri üzerinde bulunan Heidelberg turu. Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır.

Tur sonrası gemiye dönüş. Gemimiz saat 16.30’da limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.


3.
Gün
STRASBOURG - (ALSACE) (FRANSA)

Gemimiz sabah 08.00’da Strasbourg limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu ve serbest zaman. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrasında gemiye transfer ve Öğle yemeğini takiben arzu eden yolcular için ekstra Colmar ve Riquewihr turu.

Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor. Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür. Riquewihr ise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemimiz sabaha karsı saat 04.00’da limandan hareket edecektir. Geceleme gemimizde.


4.
Gün
SPEYER-(RUDESHEIM) (ALMANYA)

Gemimiz öğlen saat 12.00’da Speyer limanına yanaşacaktır. Öğle yemeği sonrası arzu eden misa rlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleneceğimiz Speyer&Rudesheim turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda mini tren ile üzüm bağları ziyareti ve Siegfried mekanik Müzik Müzesini sizleri hayran bırakacak. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarından sonra, 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Turumuz sonrası gemimize transfer.

Gemimiz gece saat saat 23.59’da limandan hareket edecektir.Geceleme gemimizde.


5.
Gün
KOBLENZ – (COCHEM )(ALMANYA)

Gemimiz öğlen saat 12.00’de Koblenz limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak öğle yemeği sonrası e x t r a Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turu ve ardından Mosel nehrinin incisi Cochem turu; Turumuz sonrası gemimize transfer. Geceleme gemimizde.

6.
Gün
ETVILLE (ALMANYA)

Gemimiz öğlen saat 13.00’da Koblenz limanından ayrılacaktır. Gemimiz saat 20.00’da Etville limanına yanaşacaktır. Geceleme gemimizde.

7.
Gün
ETVILLE - MAINZ (ALMANYA)

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası Etville yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz.Tur sonrası gemimize transfer.Gemimiz öğlen 12.00’da Etville limanından ayrılacaktır.Gemimiz saat 15.00’da Mainz limanına varacaktır.Misa rlerimizle Mainz yürüyüş turunu gerçekleştirdikten sonra gemimize dönüyoruz. Gemimizde Kaptanın Veda Kokteyli ve Veda Yemeği bizleri bekliyor. Gemimiz 23.00’da Mainz limanından ayrılacaktır. Geceleme gemimizde.

8.
Gün
FRANKFURT (ALMANYA) – İSTANBUL HAVALİMANI

Geminiz 05.00’da Frankfurt limanına yanaşacaktır.Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Frankfurt Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1594 no’lu seferi ile saat 19.05’de İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.05’te varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

5* DLX VİVA TIARA GEMİSİNİ ÖZELLİKLERİ

2018 yılının başında seferlerine başlayan geminin uzunluğu 135m, genişliği 11,40m, yüksekliği 6 metre ve toplam 3 katlı olan gemide 88 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 176 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır.


DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile İstanbul-Frankfurt – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri 5* Deluxe VIVA TIARA Nehir gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
• Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
• Programda belirtilen havalimanı transferleri
• Dahil olarak 160eur değerinde belirtilen yürüyüş turları ve Frankfurt panoramik turu Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
• Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
• Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi Hoş geldiniz Kokteyli
• Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
• Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
• 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir
• Gemide ücretsiz internet
• Barda belirtilen ücretsiz alkollü alkolsüz içecekler Kabinlerde minibar ikramları

HARİÇ OLANLAR:
• Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)
• Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş ve üstü yolcular için +60 € sigorta sür primi uygulanır)
• Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar Vize ücreti
• Yurtdışı çıkış harcı

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ST
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
Tam pansiyon
ULAŞIM
Uçak    Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur Hareket tarihine;
90 gün’e kadar cezasız iptal hakkı 89 gün – 30 gün arası %70
29 gün – 21 gün arası %90
20 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul Çıkışlı
ST

1.949

en düşük kişi başı

1.949

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.