FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı Özel Turu)
 İYİ SEÇİM!

FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL” (Ramazan Bayramı...


  • KAHİRE (5* OTELDE 3 GECE)
  • NİL NEHRİ (5* GEMİDE 4 GECE TAM PANSİYON)
  • YEMEKLİ GİZA VE SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU
  • GEMİ BOYUNCA TÜM TURLAR VE ABU SİMBEL TURU DAHİL
  • Ramazan Bayramı Özel Turu
  • TÜRK HAVAYOLLARI İLE ULAŞIM
5* Otellerde ve 5* Gemide Kahire ve Nil nehirlerinde muhteşem bir tur sizleri bekliyor.

FİRAVUNLARIN KADİM DİYARI: “KAHİRE VE NİL”

KAHİRE (5* OTELDE 3 GECE) – NİL NEHRİ (5* GEMİDE 4 GECE TAM PANSİYON)
YEMEKLİ GİZA VE SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU, GEMİ BOYUNCA TÜM TURLAR VE ABU SİMBEL TURU DAHİL


07 Nisan – 14 Nisan 2024

7 Gece 8 Gün

Ramazan Bayramı Özel Turu


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL  KAHİRE > 07 Nisan 2024 Pazar

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK690 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.50’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 08.05’te Kahire’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile öğle yemeği dâhil Giza ve Sakkara Piramitleri Turu için hareket. İlk durağımız Giza Piramitleri ve Sfenks’in yer aldığı Giza Platosu olacak. Dünya’nın yedi harikasından birisi olan Keops Piramiti’nin yer aldığı bölgede günümüzden yaklaşık 4500 sene önce yapılan, konumlandırılmaları ve mühendislikleri ile hala gizemlerini koruyan meşhur Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini göreceğiz. Platonun hâkim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından Platon’nun bekçisi diye adlandırılan başı firavun, gövdesi aslan şeklinde tasvir edilmiş devasa heykel Sfenks’i göreceğiz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Kadim Mısır'da başkent olmuş Memphis'te bulunan Sakkara Piramit’lerine gideceğiz. Bölgede dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt mezar olarak kabul edilen Firavun Zoser’in basamaklı piramitini göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

2.
Gün
KAHİRE  LUXOR > 08 Nisan 2024 Pazartesi

Otelimizde alacağımız kutu kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Mısır’ın Milli Hava Yolu EgyptAir’in MS062 sayılı seferi ile saat 06.15’te Luxor’a uçuş. Saat 07.15’te Luxor’a iniş. Bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile gemimize transfer. Bagajlarımızın boşaltılması ve kısa bir istirahat sonrası aracımızla Luxor Batı Kıyısı Turu için hareket. Turumuzda Nil nehrinin batısına geçerek Memnon Heykelleri’ni gördükten sonra Krallar Vadisi’ne girecek ve 3 adet firavun mezarının içini gezeceğiz. Daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem Tapınağı’nı ziyaret ederek gemimize geri döneceğiz. Öğle yemeğimiz gemimizde. Yemek sonrası check-in işlemlerimizi gerçekleştirip kabinlerimize yerleşiyoruz. Kısa bir istirahat sonrası Luxor Doğu Kıyısı Turu için hareket. İlk olarak yüzyıllar boyunca firavunların çeşitli eklemeleri ile Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve antik Mısır boyunca bilimsel, politik ve ekonomik bir merkez olan Karnak Tapınağı’nı gezeceğiz. Buradan sonra Mısır’da antik zamanlardan günümüze kadar üretilmiş olan, parfüm hammaddesi olan esansın tanıtımının yapılacağı bir üreticiyi ziyaret ederek, alışveriş imkânı bulacağız. Daha sonra gene antik Mısır zamanının önemli tapınaklarından Luxor Tapınağı’nı gezeceğiz. Buradan sonra gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

3.
Gün
LUXOR  ESNA  EDFU > 09 Nisan 2024 Salı

Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında gemide serbest zaman. Gemimiz öğle saatlerine doğru Luxor’dan hareket edecek. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Esna’ya varış. Burada gemimiz her seferinde ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçmek için sıraya girecek. Kanal geçişi sonrası Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Akşam saatlerinde Edfu’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

4.
Gün
EDFU  KOM OMBO  ASWAN > 10 Nisan 2024 Çarşamba

Sabah erken saatlerde Edfu Turu kapsamında tüm Mısır’da en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus Tapınağı’nı faytonlar eşliğinde giderek ziyaret edeceğiz. Tur dönüşü gemide alacağımız kahvaltı sırasında gemimiz Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Kom Ombo’ya varış. Kom Ombo Turumuzda iki tanrı tarafından paylaşılan Sobek Tapınağı’nı yürüyerek ziyaretimiz sonrasında gemimiz Aswan’a doğru hareket edecek. Akşam saatlerinde Aswan’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

5.
Gün
ASWAN > 11 Nisan 2024 Perşembe

Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Aswan Turu için hareket. Bu turda panoramik Aswan şehrini gördükten sonra dünyanın 4. büyük barajı olan Aswan Barajını ve antik granit taş ocaklarında yer alan bitmemiş dikilitaşı gezeceğiz. Daha sonra bir papirüs enstitüsünü ziyaret edeceğiz. Papirüs imalatının aşamalarını tanıyacağımız ve alışveriş imkânı da bulacağımız bu ziyaretimiz sonrasında gemimize dönüş. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra yerel motorsuz yelkenli tekne Felucca’lar ile Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezinti yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Yemek sonrasında veda partisi.

6.
Gün
ASWAN  ABU SİMBEL  ASWAN  KAHİRE > 12 Nisan 2024 Cuma

Gemimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Abu Simbel Turu için hareket. Otobüsle yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız, 2.Ramses’in eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için UNESCO tarafından binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonunda Aswan’a dönüş. Aswan’a varışımızı takiben havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Mısır’ın Milli Hava Yolu EgyptAir’in MS287 sayılı seferi ile saat 20.45’te Kahire’ye uçuş. Saat 22.05’te Kahire’ye iniş. Bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

7.
Gün
KAHİRE > 13 Nisan 2024 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turuna katılabilirler. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde. → Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turu (öğle yemekli) | 85 USD Yetişkin - 45 USD Çocuk

Turumuza Kahire Mısır Müzesi ile başlayacağız. Tüm Mısır’da çıkarılan eserlerin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapan bu müze ziyaretimiz sonrası Eski Kahire diye anılan bölgeye gideceğiz. Araç trafiğine kapalı bu bölge içerisinde dar sokaklar arasında birer adet kilise, sinagog ve camiyi ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretlerimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası 12.yy’da Eyyubiler tarafından inşasına başlanan ve Osmanlılar döneminde tamamlanan, Kavalalı Mehmet Paşa’nın camisininde yer aldığı şehir kalesi Citadel’i gezeceğiz. Turumuz buradan sonra Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve renkli elişlerinin, yöresel ve hediyelik eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak. Misafirlerimiz yüzyıllardır aynı aile tarafından işletilen El-Fishawy veya benzeri tipik bir şark kahvesinde alabilecekleri Türk Kahvesi’nin ve içimi kolay olan meyveli nargilenin tadını hep hatırlayacaklar.


8.
Gün
KAHİRE  İSTANBUL > 14 Nisan 2024 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, odalarımızı boşaltıyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra öğle yemekli Mısır Medeniyetleri Müzesi, Gayer Anderson Müzesi ve Ibn Toulon Camii Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.45’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 00.05’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

→ Mısır Medeniyetleri Müzesi, Gayer Anderson Müzesi ve Ibn Toulon Camii | 85 USD Yetişkin - 45 USD Çocuk

Turumuza eski Kahire bölgesinde yer alan Mısır Medeniyetleri Müzesi ile başlayacağız. Müze 50.000 parça tarihi eseri sergilemesinin yanında 18’i Firavunlara ve Kraliçelere ait olmak üzere 22 mumyayı da ayrı bir bölümde sergilemektedir. Daha sonra birbirine bağlı 2 evden oluşan Gayer Anderson Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzeye adını veren Gayer Anderson 1881 yılında İngiltere'de doğmuş olup İslami arkeoloji dalında uzmanlaşıp, bu dalda nadide parçaları toplayıp, bu parçaları müzesinde sergilemektedir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Tolunoğulları devletinin kurucusu Türk kökenli devlet adamı Ahmed bin Tolun tarafından 879 yılında yaptırılan ve Kahire’nin en eski camilerinden birisi olan Tolunoğlu Camii'ni ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonrası otelimize dönüş.


EK BİLGİLER

Uçuş Detayları

07 Nisan 2024 Türk Hava Yolları TK690 IST-CAI 06.50-08.05

08 Nisan 2024 EgyptAir MS062 CAI-LXR 06.15-07.15

12 Nisan 2024 EgyptAir MS287 ASW-CAI 20.45-22.05

14 Nisan 2024 Türk Hava Yolları TK695 CAI-IST 20.45-00.05 (+1)

Ülke Hakkında

Mısır, Afrika ile Asya kıtalarının kesişiminde yer alan bir ülkedir. Nüfusunun büyük bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Akdeniz ve Kızıldeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Ülkenin Asya kıtasında yer alan kısmı, Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Ülke, 1.010.000 km² kapsayan toprak parçasına ve 2022 yılı verilerine göre yaklaşık 104 milyon nüfusa sahiptir. Bu yönüyle Mısır, dünyanın en kalabalık 14. ve Afrika'nın da en kalabalık 3. ülkesidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda en kalabalık şehri olan Kahire'dir.

Resmi dili: Arapça Para birimi: Mısır Poundu

İklim: Akdeniz iklim Priz tipi: C/F tipi

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CAI-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 EgyptAir tarifeli seferleri ile CAI-LXR ve ASW-CAI parkurlarında ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 3 gece Kahire’de 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 4 gece Nil’de 5* gemide tam pansiyon konaklama
 Luxor, Edfu, Kom Ombo ve Aswan’daki tüm geziler (bkz. program)
 Tam gün öğle yemekli Giza ve Sakkara Piramitleri Turu (85 EUR değerinde)
 Abu Simbel Turu (150 EUR değerinde)
 Tüm otel – havalimanı – otel transferleri
 Programda belirtilen yemekler
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

HARİÇ OLANLAR:
 Yerel otel, gemi, belboy, şoför vs bahşişleri (30 EUR zorunlu, rehber tarafından toplanacaktır)
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Mısır vize ücreti
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SH
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul Çıkışlı
SH

1.697

en düşük kişi başı

1.697

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.