KUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU THY ileKUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU THY ileKUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU THY ileKUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU THY ileKUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU THY ile
 İYİ SEÇİM!

KUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU THY ile


  • TÜRK HAVAYOLLARI
  • 3*-4* OTEL KONAKLAMASI
  • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
Mutluluğun ülkesi Norveç,buz gibi havanın aksine sıcacık kalpleri olan yerlileri,eşsiz güzellikteki fiyortları ve muhteşem mimarisi ile hayran olunan ülkelerdendir.Kışın günün büyük bir kısmı karanlık olarak geçen Norveç’te, Kuzey Işıkları’nı izlemek unutulmaz bir deneyimdir.


KUZEY IŞIKLARI İSVEÇ - NORVEÇ TURU

TÜRK HAVAYOLLARI İLE
İSTANBUL HAREKET
3*-4* OTEL KONAKLAMASI
21, 23, 29 OCAK 2024


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL – STOCKHOLM

Sabah saat 06.00 da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşuyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç 2,5 saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir). Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Havayollarının 08:55 İstanbul – Stockholm Arlanda uçağıyla İstanbul’dan ayrılıyoruz. Yerel saatle 10:40 ta Arlanda Havalimanına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımızla birlikte Stockholm şehir merkezine geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra öğle yemeği ve serbest zamana geçiyoruz. İsteyen misafirlerimiz grup lideri ile beraber Stockholm şehrini keşfedebilirler. Konaklama Stockholm de otelimizde.

2.
Gün
STOCKHOLM

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından rehberli şehir turuna başlıyoruz. Kütüphane – Nordiska – Nobel Müzesi - Stockholm Belediye Binası – Gamla Stan – The Vasaa – Kraliyet Sarayı – Södermalm – Drottinggatan gün içerisinde gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Gezimiz sonrası otelden valizlerimizi alarak tren istansyonuna geçiyoruz. 18.10 Abisko – Kiruna Treni binerek hareket ediyoruz. Konaklama Trende. (Yataklı Vagon ) ( Müze girişleri 20 euro. 1 hafta öncesinden rezervasyon yaptırılmalıdır.)

3.
Gün
ABİSKO

Sabah 11:15 de Abisko/ Kiruna’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz şehir merkezine gidip alışveriş yaparken isteyen misafirlerimiz dinlenebilirler. 14.00 itibariyle DOGSLEDDİNG (250 euro) aktivitesini gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrası Kuzey Işıkları Gala Yemeğini(Ren Geyiği) ( 60 euro ) gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıklarının oluşumu ile ilgili rehberimiz tarafından bilgilendiriliyoruz. 19:00 itibariyle otelimiz tarafından temin edilecek olan koruyucu kıyafetlerimizle minumum 6 saatlik Kuzey Işıkları Uzun Gece Avına başlıyoruz( 150 Euro ). Araçlarımızla birlikte yaklaşık 50 kilometre karelik bir alan taraması yapıyoruz . Avımız esnasında yerel sıcak içeçekler ve aparatif yiyecekler rehberimiz tarafından bizlere sunulacaktır. Konaklama Abisko da otelimizde. (3lü paket 270 euro)

4.
Gün
ABİSKO

Sabah kahvaltısının ardından otelimize gelen araçlarla birlikte Norveç Narvik Fiyordlarına (200 Euro) hareket ediyoruz. İkinci Dünya Savaşı sıralarında stratejik bir öneme sahip olan Narvik Fiyordlarında bol bol fotoğraf çekeceğiz. Doğanın tadını çıkaracağız. Yol boyunca ren geyikleri göreceğiz. Hava kararmaya yakın otelimize geçiyoruz. Serbest zaman – Dinlenme ve Akşam yemeği. 19:00 araçlarımızla 2. Kuzey Işıkları Kısa Gece Avına (100 euro ) başlıyoruz. Abisko da otelimizde

5.
Gün
ABİSKO – TREN YOLCULUĞU

Sabah Kalvaltısının ardından 12:30 da Abisko – Stockholm trenine biniyoruz… Gün boyunca eşsiz İskandinav manzaralarıyla birlikte Stockholm e doğru hareket ediyoruz…

6.
Gün
STOCKHOLM-İSTANBUL

Sabah 06:30 itibariyle Arlanda Havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Türk Havayolları 14:20 Arlanda – İstanbul Havalimanı uçuşuyla 20:05 te istanbula ulaşıyoruz. Gezimiz burada sonlanıyor. Başka gezilerde buluşmak üzere…

EK BİLGİLER

NOTLAR!!

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Yamaç Tur tarafından bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Yamaç Tur tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Yamaç Tur tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Yamaç Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Yamaç Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yamaç Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Yamaç Tur misafirleri Yamaç Tur sorumluluğundadır.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Yamaç Tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için SCHENGEN vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.DAHİL OLANLAR:
 Şehir içi tüm ulaşım bedelleri
 THY ile İstanbul- Stockholm- İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 Programda belirtilen tüm çevre ve şehir gezileri
 3*-4* Oteller 3 Gece Konaklama
 Stockholm – Abisko/Kiruna Gidiş Dönüş Tren Bileti ( Yataklı Vagon) 2 gece
 Türkçe Rehberlik Hizmeti ve Lokal Rehberlik Hizmetleri
 Şehir Gümrü ve Otel Vergileri
 Stockholm Otel kahvaltı

HARİÇ OLANLAR:
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Vize Ücreti ( Yeşil Pasaportlu katılımcılar için gerekli değildir)
 Yurt Dışı Çıkış Harcı
 Ekstra turlar ve aktiviteler
 Müze ve Ören Yeri girişleri
 Öğle ve Akşam Yemekleri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#PC
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Yamaç Tur tarafından bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın6 Gün
İstanbul Çıkışlı
PC

1.999

en düşük kişi başı

1.999

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.