LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN” LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN”
 FIRSAT

  • Tüm Turlar Dahil
  • Ramazan Bayramı Özel Turu
  • Kurban Bayramı Özel Turu
  • Türk Hava Yolları ile Ulaşım
  • Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri Dahil
Ürdün Stratejik konumu itibarıyla Ürdün tarih boyunca birçok farklı toplum ve kültürden etkilenmiş, tüm dinlerin ve milletlerin ilgi odağı olmuştur. Asur, Babil ve Roma medeniyetlerine ev sahipliği yapan, 7. yüzyılda Arap himayesi altına giren Ürdün; geçmişte Haçlı Seferleri’ne de şahitlik etmiştir.

LEVANT’IN GİZLİ HAZİNELERİ: “ÜRDÜN”

AMMAN (2 GECE) – ÖLÜ DENİZ (1 GECE) – PETRA (1 GECE) – WADI RUM (1 GECE) – AKABE


4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
TÜM TURLAR DAHİL

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Özel Turu

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL  AMMAN > 16 Haziran 2024 Pazar

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK820 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’te Amman’a uçuş. Yerel saat ile 09.05’te Amman’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Amman Şehir Turu için hareket ediyoruz. Eski ve yeninin karışımı olan şehir turumuzda, 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip müsaitlik durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’daki otelimizde.

2.
Gün
AMMAN  JERASH  AJLOUN  AMMAN > 17 Haziran 2024 Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jerash ve Ajloun Kalesi Turu için yola çıkacağız. M.S. 749 yılında oluşan deprem neticesinde yüzyıllarca toprak altında kalan ve bu sayede günümüze en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden birisi olarak ulaşan antik kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Turumuz sırasında bu çok iyi korunmuş tapınakları, tiyatroları, kiliseleri ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Haçlı Seferleri’nde önemli bir rol oynamış Ajloun Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerimizin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’daki otelimizde.

3.
Gün
AMMAN  MADABA  NEBO DAĞI  ÖLÜ DENİZ > 18 Haziran 2024 Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip deniz seviyesinin 420m altında yer alan, dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız Mozaikleri ile ünlü Mabada şehri olacak. Mabada şehrinde St.George Kilisesi’ni ziyaret edecek ve ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu varsayılan Nebo Dağı’nı göreceğiz. Ardından Ölü Deniz ve otelimiz için yolculuğumuza devam edeğiz. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ölü Deniz’deki otelimizde.

4.
Gün
ÖLÜ DENİZ  KARAK KALESİ  PETRA > 19 Haziran 2024 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip antik şehir Petra’ya doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında düşmanın Kudüs’e yaklaşmasını engellemek için yol güzergahı üzerinde inşa edilmiş olan, Cennetin Krallığı adlı filmdeki kuşatma sahnelerinin de çekildiği, Haçlılar döneminden kalma Karak Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından yolculuğumuza devam edeceğiz. Petra’da otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Petra’daki otelimizde.

5.
Gün
PETRA  WADI RUM > 20 Haziran 2024 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde ve dünyanın 7 yeni harikası listesinde yer alan Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlayacağız. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da Nebati Uygarlığı döneminde inşa edilmiş olan Hazine, Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi ziyaret edeceğiz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent bizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Turumuzun ardından yine UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket. Kampımıza varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir istirahat sonrası 4x4 Jeep’lerimiz ile 2 saat sürecek olan safari turumuza başlayacağız. Red Planet adlı filmde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile bizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın çok etkileyici olacağına eminiz. 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuz sonrasında kampımıza dönüş. Akşam yemeği ve gecelememiz Wadi Rum’daki kamp otelimizde.

6.
Gün
WADI RUM  AKABE > 21 Haziran Cuma

Kampımızda alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Akabe’ye doğru yola çıkacağız. Akabe’ye varışımızı takiben panoramik Akabe Şehir Turumuzu gerçekleştireceğiz. Ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz.

7.
Gün
AKABE  İSTANBUL > 22 Haziran Cumartesi

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK834 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.30’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 04.50’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

Uçuş Detayları

16 Haziran 2024 Türk Hava Yolları TK820 IST-AMM 06.55-09.05

22 Haziran 2024 Türk Hava Yolları TK834 AQJ-IST 00.30-04.50

Ülke Hakkında

ÜRDÜN

Ürdün ya da resmî adıyla Ürdün Hâşimi Krallığı, Orta Doğu'da bulunan bir Arap ülkesidir. Asya, Afrika ve Avrupa'nın kesişiminde bulunan ülke, Levant bölgesine dahildir ve Şeria Nehri'nin doğu yakasında yer alır. Kuzeyinde Suriye, kuzeydoğusunda Irak, güneyinde ve doğusunda Suudi Arabistan, batısında İsrail ve Batı Şeria ile Lut Gölü yer almaktadır. Ülkenin güneybatıda bulunan 26 km kıyısı Akabe Körfezi yoluyla Kızıldeniz'e açılmaktadır. Akabe Körfezi Ürdün'ü Mısır'dan ayırır. Ürdün yarı kurak bir ülke olup yüz ölçümü 89 bin km², nüfusu yaklaşık 10 milyondur. Bu da Ürdün'ü 11. en kalabalık Arap ülkesi yapmaktadır. Halkının %95'i Sünni Müslüman olan Ürdün'ün resmî dini İslam'dır, ayrıca Hristiyan azınlık da bulunur. Başkenti ve en büyük şehri Amman'dır.

Resmi dili: Arapça

Para birimi: Ürdün Dinarı

İklim: Yarı kurak

Priz tipi: C/D/F/G/J tipi (adaptör gerekebilir)

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-AMM/AQJ-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 5 gece konaklama
 Programda belirtilen 4* Otellerde YARIM PANSİYON Konaklama
 TÜM TURLAR DAHİL
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Panoramik Amman şehir turu
 Panoramik Jerash şehir turu
 Panoramik Petra şehir turu
 Panoramik Akabe şehir turu
 Wadi Rum’da 4x4 Jeep’ler ile 2 saat safari turu
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SH
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
Günlük tur programında belirtilmiştir.
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün
İstanbul Çıkışlı
SH

1.477$

en düşük kişi başı

1.477$

7 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.