Mısır

Çıkış Tarihi
MISIR LİSTELENİYOR
 • EN İYİ FİYAT

  Mega Promosyon Baştanbaşa Gizemli Mısır

  Mısır’ı baştan başa keşfedeceğiniz bu tur ile binlerce yıllık tarihi olan bu unutulmaz ülkeyi ve Kızıldeniz kıyısının güzelliklerini keşfedin!
  8 Gün
  Ucak
  499$
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Ürdün Mısır Harikalar Turu

  Ürdün Mısır Harikalar turu fırsatları ile Amman ve Akabe’yi keşfedip Kızıldeniz’in kıyısında yer alan Ürdün’de kültür dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun! En…
  8 Gün
  Ucak
  499$
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Mega Promosyon 2023-2024 Baştanbaşa Gı̇zemlı̇ Mısır Turu

  Mısır’ı baştan başa keşfedeceğiniz bu tur ile binlerce yıllık tarihi olan bu unutulmaz ülkeyi ve Kızıldeniz kıyısının güzelliklerini keşfedin!
  8 Gün
  Ucak
  449$
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT


Mısır

Ortadoğu'nun en büyük ülkelerinden olan Mısır'ın resmi adı Mısır Arap Cumhuriyeti'dir. Kuzey Afrika ile Ortadoğu ülkeleri arasında da stratejik bir konuma sahip olan ülkede yapacağınız Mısır turları ile insanlık tarihinin en eski yerlerini görecek ve en önemli medeniyetlerin yaşadığı yerlerden geçeceksiniz.

Tarihte sayısız uygarlığın geçiş noktası olan ve birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bu bölgede çıkacağınız Mısır turu Nil Nehri'ni yakından görme fırsatı elde edeceğiniz bir gezi olacak.
Mısır'da Gezilecek Yerler

Turistik açıdan zengin birçok özelliğe sahip olan Mısır'da gezilecek yerler arasında en önemlisi elbette piramitlerdir. Özellikle gizem dolu bir yurtdışı turu deneyimi yaşayacağınız Kahire turu sırasında göreceğiniz Mısır piramitleri, sfenksler ve önemli birçok kalıntı sizi çok eski zamanlara götürecek. Kahire turları ile Gize bölgesinde göreceğiniz bu kalıntıların yanı sıra, mezarlık ve tapınaklar da görebilecekleriniz arasında. Dahshur ve Saqqara bölgelerinde de piramitler bulunmaktadır.

Kahire gezisi sırasında görmeniz gereken yerlerden biri de Antik Mısır koleksiyonlarını barındıran Mısır Müzesi'dir. Eski Kahire bölgesi sayısız uygarlığa ait eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Kilise, sinagog, tapınak ve camiileri bir arada göreceğiniz bir Mısır gezisi için hazır olun.
Mısır'da Ne Yenir?

Mısır'da ne yenir diye düşünmenize gerek yok çünkü Mısır mutfağı çok zengin bir menüye sahip. Hem Afrika hem de Ortadoğu mutfaklarının etkisi altında olan Mısır yemekleri, ülkenin nehir kenarında olması nedeniyle de her çeşit damağa hitap ediyor.

Turistik olarak da gelişmiş olan Mısır'da dünya mutfaklarına ait yiyecekleri de bulabilirsiniz. Mısır'da yiyebileceğiniz ve mutlaka denemeniz gereken lezzetler ise; bezelye ve fasulye püresiyle yapılan fuul, falafel, kushari, dukkah ve künefe ile helvadır.
Mısır'dan Ne Alınır?

Alışveriş için Mısır'ın başkenti olan Kahire'yi seçebilirsiniz. Özellikle Han Halili Çarşısı'nda geleneksel eşyalar ve türlü hediyelikler mevcut. Mısır'da alışveriş yapacaklara önerilerimiz ise baharatlar, el yapımı takılar, deriden yapılma eşyalar, halılar ve Mısır'a özgü hediyelikler olacak. Alışveriş sırasında pazarlık etmenizi öneriyoruz.
Mısır'daki Festivaller

Festival zamanları Mısır turları size çok daha güzel ve anlamlı gelebilir. Ocak ayında yapılan Kahire Güvercin Festivali'nde yüzlerce kuş topluca gökyüzüne uçurulur ve güvercinler yarıştırılırken; Nisan ayında baharın gelişinin kutlandığı Shem al Nessim Festivali'ne katılabilirsiniz.

Her yıl Paskalya'dan sonra gelen ilk pazartesi günü kutlanır. Haziran ayında Leylet en-Nuktah Festivali vardır. Burada da Nil Nehri'nin verdiklerine şükretmek amaçlı Nil Nehri kıyısında kamp ve piknik yapılıyor. Son olarak, 22 Şubat ve 22 Ekim'de yapılan Ebu Simbel Festivali bulunuyor. Burada da güneş ışınlarının Ramses Tapınağı'na düşüşü kutlanmaktadır.


İLETİŞİM

info@yamactur.com
312 417 15 25
ATATÜRK BULVARI NO:109/4
    KIZILAY - ÇANKAYA
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.