Polonya

Çıkış Tarihi
POLONYA LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT

Polonya
Avrupa'nın dokuzuncu büyük ülkesi olan Polonya hakkında bilmeniz gereken en önemli şey ülke topraklarının % 35'e yakın kısmının ormanlarla kaplı olmasıdır. Bu nedenle Polonya turları ile yemyeşil bir Doğu Avrupa gezisine hazır olun. Ülkede binlerce göl, onlarca ulusal park bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgede en çok büyükbaş hayvan barındıran ülke de yine Polonya'dır.
Polonya'da eğitim çok önemlidir. Ülkenin % 90'ı iki dil bilir ve konuşur. Birçok genç üniversite eğitimi için Polonya'yı tercih eder. Kaliteli ve köklü bir eğitim sistemi olan Polonya'da okumak için üniversite sınavı şartı aranmaz. Türk pasaportuna sahip olan öğrenciler Polonya'da okuyabilirler.
Polonya'da gezilecek yerler listesine almanız gereken en ünlü ve turistik noktalar; Unesco Dünya Mirası listesinde olan Eski Krakow, dünyadaki en eski tuz madenleri olarak adlandırılan Wieliczka Tuz Madenleri, çöle çok benzeyen Slowinski Ulusal Parkı, İkinci Dünya Savaşı'ndan birçok iz taşıyan Auschwitz Kampı ve dünyanın en çok kiremit kullanılarak yapılan kalesi Malbork, Tatra Dağları ile Wawel Kalesi'dir.
Avrupa'daki en eski restoranı görebileceğiniz Wroclaw şehrini de mutlaka görmelisiniz. Polonya aynı zamanda bira üretimiyle de ünlüdür. Avrupa'daki en büyük üçüncü bira üreticisi Polonya'dır.


Polonya Yemekleri

Alman, Yahudi, Macar, Litvanya ve Rus mutfağından izler bulabileceğiniz Polonya yemekleri patates ve lahana ağırlıktadır. Av etleri, kümes hayvanları ve balık türlerinin yanı sıra pırasa, pancar ve lahana da ülkenin mutfağında önemli yer tutar.
Polonya gezisi sırasında mutlaka yemeniz gereken lezzetleri ise mantıya benzeyen ve bazen baharatlı bazen tatlı malzemeleriyle doldurulan Pierogi'dir. Polonya mutfağında hemen hemen her öğünde önemli bir yeri vardır. Yazın soğuk sebze ve meyve çorbaları çok tüketilirken kışın ise patates ve hububatla koyulaştırılmış çorbaları sıklıkla tercih ederler. Pancar çorbası olan Barszcz, kış çorbası Zurek, makarna ve sebzeli tavuk suyu çorbası Rosol'u mutlaka deneyin.

İLETİŞİM

info@yamactur.com
312 417 15 25
ATATÜRK BULVARI NO:109/4
    KIZILAY - ÇANKAYA
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.