5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’ KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ
 FIRSAT

5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA...


 • Tüm turlar dahil
 • Gemi bahşişleri dahil
 • 375 eur değerinde hediye tur-gemi hizmet ücreti paketi
 • Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 • Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 • Hoş geldiniz Kokteyli, Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
5* Viva Tiara Nehir Gemisi ile Harika Bir Tatile Çıkmaya Ne Dersiniz ? Kalkış için Sizi Bekliyoruz !


5* DLX NEHİR GEMİSİ VİVA TİARA İLE

 ‘’RENKLİ NOEL PAZARLARINDA ‘’
KISA KAÇAMAKLAR REN&MOSEL NEHRİ
Ve ROMANTİK VADİ GEÇİŞİ

26-30Kasım 2024 / 4Gece 5 Gün
Frankfurt– Rudesheim-Koblenz-Cochem-Mainz-Frankfurt


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – FRANKFURT

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 06.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1587 no’lu seferi ile saat 09.20’de Frankfurt’a hareket.Yerel saat ile 10.40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Frankfurt şehir turu için hareket ediyoruz. Hessen Eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt, Avrupa’nın merkezinde, verimli Ren – Main Bölgesinin ortasında yer alan, ülkenin güçlü ticari kalbi ve saygın bir kültür merkezi olarak ünlenmiş bir metropolü olarak tanınır. Ziyaretçileri genelde, çok sayıdaki fuar ve kongrelerden biri için gelmiş olan Frankfurt’un tüm bu ticaret, bankalar ve şirketlerin ötesinde bambaşka bir yüzü daha var: Dünyaca ünlü, Almanya’nın en saygın yazar ve şairi olan Goethe’nin (1749 – 1832) doğum yeri oluşu. Frankfurt şehir turumuzda; Messe-Fuar Alanı, tarihi Opera Binası, Goethe Üniversitesi, Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Römer Bölgesindeki , St. Paul Kilisesi, Goethe’nin Evi ve Main Kulesi ziyaret edilecek yerler arasındadır.Tur sonrası Frankfurt limanındaki gemimize check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Gemimiz saat 18.00’da limandan hareket edecektir.Geceleme gemimizde.

2.
Gün
RUDESHEIM-KOBLENZ

Gemimiz gece saat 01.30’da Rudesheim limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası misafirlerimiz ile birlikte Rudesheim turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda mini tren ile üzüm bağları ziyareti ve Siegfried mekanik Müzik Müzesini sizleri hayran bırakacak. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bahğlarından sonra, 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Turumuz sonrası gemimize transfer. Gemimiz saat saat 14.00’da limandan hareket edecektir.Ardından muhteşem güzellikteki Romantik vadi geçişini takiben Koblenz’e yaklaşık 18.00’de varış ve Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turu . Geceleme gemimizde.23.59 Gemimiz Cochem’e doğru demir alacaktır.

3.
Gün
COCHEM

Gemimiz sabah saat 07.30’da Cochem limanına yanaşacaktır. Gemide alınacak kahvaltı sonrası Cochem yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz.Almanya’nın en güzel vadilerinden Mosel vadisinin incisi Cochem Tepe Duran Kalesi ile en güzel poz veren Alman yerleşimlerinden biridir.Gezi ve serbest saatler sonrası gemimize geri dönüş.Saat 14.30’da limandan ayrılış.Eşsiz güzellikteki Mosel vadisi geçişi sizleri kendisine hayran bırakacak. Geceleme gemimizde.

4.
Gün
MAINZ-FRANKFURT

 Gemimiz saat 07.30’da Mainz limanına varacaktır Gemide alacağımız kahvaltı sonrası Misafirlerimizle Mainz yürüyüş turunu gerçekleştirdikten sonra gemimize dönüyoruz.Gemimizde Kaptanın Veda Kokteyli ve Veda Yemeği bizleri bekliyor. Gemimiz 14.30’da Mainz limanından ayrılacaktır Geminiz 20.00’da Frankfurt limanına yanaşacaktır.Geceleme gemimizde.

5.
Gün
FRANKFURT – İSTANBUL HAVALİMANI

Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası serbest saatler.Saat 14.30’da limanda bizleri bekleyen aracımız ile Frankfurt Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1594 no’lu seferi ile saat 18.10’da İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.15’de varış ve turumuzun sonu.

6.
Gün


7.
Gün


8.
Gün


DAHİL OLANLAR:
 Türk Havayolları ile İstanbul-Frankfurt – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 5* Deluxe VIVA TIARA Nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama
 Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
 Programda belirtilen havalimanı transferleri
 Dahil olarak 300eur değerinde belirtilen yürüyüş turları ve Frankfurt panoramik turu
 75eur değerinde gemi personeli servis ücreti.
 Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi
 Hoş geldiniz Kokteyli
 Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 Türsab mecburi mesuliyet sigortası
 Gemide ücretsiz internet
 Barda belirtilen ücretsiz alkollü alkolsüz içecekler
 Kabinlerde minibar ikramları

HARİÇ OLANLAR:
• İç hat bağlantı
• İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (40€). 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.
(Lutfen detaylı olarak muafiyet kısımlarını okuyunuz !!!)
• Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)

EK BİLGİLER

5* DLX VİVA TIARA GEMİSİNİ ÖZELLİKLERİ

2018 yılının başında seferlerine başlayan geminin uzunluğu 135m, genişliği 11,40m, yüksekliği 6 metre ve toplam 3 katlı olan gemide 88 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 176 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır.

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR 

 Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.

 Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.

 Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.

 Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.

 Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

 Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3- 4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

 Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

 Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

 Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.

 Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.

 Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.

 Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile

uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

EKSTRA TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

 Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

 Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.

 Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.

 Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.

 Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.

 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

 Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden

yararlanamazlar.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#230
LOKASYON:
İstanbul
YEMEK:
 5* Deluxe VIVA TIARA Nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama  Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
ULAŞIM
Uçak    Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL ŞARTLARI:
Tur Hareket tarihine; | Kayıt günü ile 120 gün arası %30
|119- 90 gün kala %50 | 89 gün – 56 gün kala %70
| 55 gün – 28 gün kala %80 |27 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün
İstanbul
230

1.049

en düşük kişi başı