SİZE ÖZEL

5* MS TİHİ DON ile MUHTEŞEM VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER MOSKOVA...


  • Nehir Gezisi Esnasındaki Tüm Turlar Dahil
  • 8 Gece 9 Gün
5* Ms Tihi Don İle Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler turuyla kaçırılmayacak bir deneyim yaşamak için mutlaka yerinizi ayırtmalısınız !


5* MS TİHİ DON ile MUHTEŞEM VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER

MOSKOVA BAŞLANGIÇ – ST.PETERSBURG BİTİŞ
“NEHİR GEZİSİ ESNASINDAKİ TÜM TURLAR DAHİL”

8 Gece 9 Gün


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – MOSKOVA

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


2.
Gün
MOSKOVA

Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Extra Kremlin ve Nazım Hikmet Mezarı Ziyareti + Metro Arbat Turu na katılabilirler (85 Eur) Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


3.
Gün
UGLİÇ

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


4.
Gün
GORİTSİ

Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Rusya'nın pitoresk ve sakin bir nehir kasabası olarak bilinen Goritsy, küçük bir nehir limanıyla birlikte Volga kolunun kıyısında yer almaktadır. Bu küçük şirin kasabanın sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfetedeceksiniz. Şehir aynı zamanda erken dönem Hıristiyan keşişlerin yaşam tarzına paraleldir. Bu benzetme, günümüzde bu bölgedeki birçok manastırın ve keşişin ruhani yaşamını yansıtmaktadır. Burayı kısa bir ziyaret bile atmosferi nedeniyle ziyaretçiler üzerinde yoğun bir etki bırakıyor. Bugün limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile “Aziz Kiril Manastırı Turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve Uglich’e hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


5.
Gün
PETROZAVODSK

Kahvaltı sonrası güverteden Avrupa’nın en büyük ikinci gölü Onega’nın güzelliğini seyredebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra gemimiz Karelya Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Petrozavodsk’a varıyor. Onega Gölü kıyısında kurulu bu şehrin önemli Meydan ve caddelerini keşfe çıkıyoruz. Şehir sakinlerinin boş zamanlarını geçirdiği ünlü Onega Rıhtımı ve Gubernator Parkı’da göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası merkezde serbest zaman. Daha sonra gemiye dönüş ve Svirstroy’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


6.
Gün
SVIRSTROY

Kahvaltı sonrası gemideki etkinliklere katılabilir veya Svir Nehri’nin güzelliklerini güverteden izleyebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Svirstroy’a varış. Svir Nehri kıyısındaki bu şirin kasabayı keşfetmek üzere gemiden ayrılıyoruz.

Daha sonra gemiye dönüş ve Valaam’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7.
Gün
VALAM / KONEVETS

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Daha sonra gemiye dönüş ve Konevets’e hareket. Öğle yemeği sonrası dinlenmek için zamanımız olacak. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın batı kesiminde bulunan Konevets Adası’na saat 16:30 civarı varıyoruz.Yüzde sekseni ormanlarla kaplı olan bu ada aynı zamanda granitleriyle meşhurdur. Dış dünyadan oldukça izole olan bu adayı yürüyerek gezecek ve 1300’lü yılların sonunda kurulmuş olan Konevsky Manastırı’nı göreceğiz. Gezi sonrası gemiye dönüş ve geminin St.Petersburg’a hareketi. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.


8.
Gün
ST. PETERSBURG

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Gemiden çıkış işlemleri sonrası özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yine bugün Extra Hermitage Müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.(55 Euro) Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer odalara yerleşme ve akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında St. Petersburg turuna katılabilirler. (40 Eur) Geceleme St.Petersburg otelimizde.


9.
Gün
ST.PETERSBURG – İSTANBUL HAVALİMANI

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (70Eur) (ekstra tura katılmayan misafirlerimiz valizlerini bagaj odasına bırakabilirler.) Tur sonrası St.Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:00’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 17:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


EK BİLGİLER

OPSİYONEL EKSTRA TUR FİYATLARI

LİMAN FİYAT

KREMLİN + NOVODEVICHY + METRO – ARBAT TURU 85 EUR

IŞIKLAR ALTINDA MOSKOVA GECE TURU 45 EUR

IŞIKLAR ALTINDA ST.PETERSBURG GECE TURU 45 EUR

HERMITAGE TURU 85 EUR

ST.PETERSBURG KANAL TURU (İKRAMLI) 50 EUR

MUHTEŞEM PETERHOFF PARK & SARAY TURU 75 EUR

DAHİL OLANLAR:
-THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / St.Petersburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
-5* MS TİHİ DON gemisinde 6 gece 7 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
-1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
-1 gece St. Petersburg’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
-Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
-St.Petersburg Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
-Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
-Programda belirtilen havalimanı transferleri
-Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
-Gemide valiz taşıma hizmeti
-Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
-Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
-Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
-Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

HARİÇ OLANLAR:
-Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
-Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
-Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
-Seyahat Sağlık ve İptal sigortası
-Vize Ücreti (Rusya vizesi için KVKK gereği tüm Bordo pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en erken tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişibaşı 40 USD – 50 USD arasındadır.
-Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
-Yurt dışı çıkış harcı
-Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(40 EUR)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#CP
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
-5* MS TİHİ DON gemisinde 6 gece 7 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) -1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konak
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)
69 gün – 40 gün arası %50 ceza uygulanır!
39 gün – 22 gün arası %80 ceza uygulanır!
21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün
İstanbul Çıkışlı
CP

1.699

en düşük kişi başı