SİZE ÖZEL

5* MS TİHİ DON ile MUHTEŞEM VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER ST.PETERSBURG...


  • Kolay Vize
  • 7 Gece 8 Gün
  • Nehir Gezisi Esnasındaki Tüm Turlar Dahil
5* Ms Tihi Don İle Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler turuyla kaçırılmayacak bir deneyim yaşamak için mutlaka yerinizi ayırtmalısınız !


5* MS TİHİ DON ile MUHTEŞEM VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER

ST.PETERSBURG BAŞLANGIÇ – MOSKOVA BİTİŞ
“NEHİR GEZİSİ ESNASINDAKİ TÜM TURLAR DAHİL”
“KOLAY VİZE (E-VİZE)”

7 Gece 8 Gün


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – ST.PETERSBURG

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20 ’de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14.35’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2.
Gün
ST.PETERSBURG

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası Ekstra Hermitage Müzesi Turu (55 Euro). Müze gezisi sonrası Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Kanal Turu (45 Euro) Daha sonra gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı. Daha sonra yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Gemimiz saat 19.00’da limandan hareket edecek.. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


3.
Gün
MANDROGI

Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


4.
Gün
KİJİ

Kahvaltı sonrası Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kahvaltı sonrası yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilir, gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemide.


5.
Gün
GORITSI

Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Rusya'nın pitoresk ve sakin bir nehir kasabası olarak bilinen Goritsy, küçük bir nehir limanıyla birlikte Volga kolunun kıyısında yer almaktadır. Bu küçük şirin kasabanın sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfetedeceksiniz. Şehir aynı zamanda erken dönem Hıristiyan keşişlerin yaşam tarzına paraleldir. Bu benzetme, günümüzde bu bölgedeki birçok manastırın ve keşişin ruhani yaşamını yansıtmaktadır. Burayı kısa bir ziyaret bile atmosferi nedeniyle ziyaretçiler üzerinde yoğun bir etki bırakıyor. Bugün limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile “Aziz Kiril Manastırı Turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve Mışkın’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


6.
Gün
MIŞKİN

Kahvaltı sonrası Mışkin’’e varış. Volga kıyısında bulunan Mışkin, Rus Taşrası’nın tipik özelliklerini yansıtan atmosfere sahip oldukça şirin bir şehirdir. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Rus kültürüne ve günlük yaşama dair önemli izlenimler elde etme şansına sahip olacağız. Altmışıncı Yıl Zafer Anıtı, Üst Bulvar, Üspenski Katedrali göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğle saatlerinde Moskova’ya hareket. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.


7.
Gün
MOSKOVA (GEMİDEN İNİŞ – OTEL KONAKLAMASI)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında Kremlin + 1 Katedral turu düzenlenecektir. (55 Euro) Daha sonra otelimize transfer oluyoruz. Otelde akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


8.
Gün
MOSKOVA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve uçak saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için tam gün Ekstra Metro+Arbat, Borodino Panoraması ve Novodeviçi turuna katılma imkanı (70 Euro). (Tura katılmayan misafirler transfer saatine kadar valizlerini otelin bagaj odasına bırakabilirler) Tur sonrası Moskova Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.10’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 00:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


EK BİLGİLER

OPSİYONEL EKSTRA TUR FİYATLARI

LİMAN FİYAT

KREMLİN + NOVODEVICHY + METRO – ARBAT TURU 85 EUR

IŞIKLAR ALTINDA MOSKOVA GECE TURU 45 EUR

IŞIKLAR ALTINDA ST.PETERSBURG GECE TURU 45 EUR

HERMITAGE TURU 85 EUR

ST.PETERSBURG KANAL TURU (İKRAMLI) 50 EUR

MUHTEŞEM PETERHOFF PARK & SARAY TURU 75 EUR

DAHİL OLANLAR:
-THY ile İstanbul Havalimanı – St.petersburg / Moskova – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
-5* MS TİHİ DON gemisinde 5 gece 6 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
-1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
-1 gece St. Petersburg’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
-Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
-St.Petersburg Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
-Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
-Programda belirtilen havalimanı transferleri
-Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
-Gemide valiz taşıma hizmeti
-Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
-Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
-Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
-Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

HARİÇ OLANLAR:
-Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 50 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
-Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
-Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
-Seyahat Sağlık ve İptal sigortası
-Vize Ücreti (Rusya vizesi için KVKK gereği tüm Bordo pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en erken tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişibaşı 40 USD – 50 USD arasındadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
-Yurt dışı çıkış harcı
-Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(40 EURO)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#CP
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
-5* MS TİHİ DON gemisinde 5 gece 6 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) -1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konak
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)
69 gün – 40 gün arası %50 ceza uygulanır!
39 gün – 22 gün arası %80 ceza uygulanır!
21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul Çıkışlı
CP

1.019

en düşük kişi başı