5*DLX NICKO VISION ile KURBAN BAYRAMINDA TUNA NEHRİ & ORTA AVRUPA’DA 4 ÜLKE
 EN İYİ FİYAT

5*DLX NICKO VISION ile KURBAN BAYRAMINDA TUNA NEHRİ & ORTA...
5*DLX NICKO VISION ile
KURBAN BAYRAMINDA
TUNA NEHRİ & ORTA AVRUPA’DA 4 ÜLKE

Passau - İps-Melk - Viyana - Budapeşte - Bratislava - Passau
ALMANYA – AVUSTURYA – MACARİSTAN – SLOVAKYA

17.06.2024 / 24.06.2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL - PASSAU (ALMANYA)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 04.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1629 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.25’de Münih’e hareket. Yerel saat ile 09.05’de Münih’e varış ve panoramik Münih şehir turu sonrası Passau limanında bizleri bekleyen nehir gemimize transfer (170 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 17.00’de hareket. ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

2.
Gün
YBBS(İPS) - VİYANA (AVUSTURYA)

Gemimiz sabah 06.00’da ips Limanına yanaşacaktır.Gemide alacağımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimizle İps şehir turumuzu yapıyoruz.Şehir turumuzda önemli bir hac merkezi olan Maria Taferl Bazilikasını ziyaret edeceğiz. İps Persenbeug barajı manzarası eşliğinde şehir turumuzu bitirip gemimize döneceğiz. Gemimiz öğlen 12.00’da Viyana’ya hareket etmek üzere limandan ayrılacaktır. *UNESCO Kültür Mirası listesinde kabul edilen Wachau Vadisi boyunca gemimiz seyir halinde olacaktır. 20.00’da gemimiz Viyana limanına yanaşacaktır. Bu gece arzu eden misafirlerimiz ile extra ışıklar altında Viyana gece turumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme gemimizde.

3.
Gün
19.06.2024 VİYANA (AVUSTURYA)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak extra düzenleyeceği Viyana şehir turu & Schonbrunn Sarayı turuna katılabilir. Meşhur renkli evlerden oluşan Hunderd Wassa House’ı ziyaret ederek, ünlü Rıng Strasse geliyoruz. Ring boyunca göreceğimiz yerler Savunma bakanlığı, Stat Park, Viyana Opera Binası, Mesuem Quarter, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Holfburg Sarayı’nın ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Yemeğin ardından 1441 odalı Barok sanatın en güzel örneklerinden, Viyana’nın meşhur yazlık sarayı Schonbrunn gidecek, muhteşem ve geniş bahçesinde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz saat 19.00 da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4.
Gün
BUDAPEŞTE (MACARİSTAN)

Gemimiz 12.00’da Budapeşte limanına varacaktır. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizle extra Budapeşte Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tunanın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Budapeşte’nin en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Arzu eden misafirlerimiz extra yemekli Macar “ÇİGAN gecesi ve ışıklar altında Budapeşte” turuna katılabilirler.

5.
Gün
BUDAPEŞTE (MACARİSTAN)

Sabah kahvaltısını takiben extra olarak turun vazgeçilmezlerinden olan şirin mi şirin Szentendre turu.bu turumuz aynı zamanda yerel ürünler ve alışveriş için en uygun turdur. Gemiye öğle vakti dönüş ve öğle yemeğini takiben gemimiz 14.00 da Bratislava’ya varmak üzere limandan ayrılacaktır. Öğleden sonra Tuna nehri üzerinde keyifli bir seyir ve gemi içi aktiviteler sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6.
Gün
BRATİSLAVA (SLOVAKYA)

Gemimiz sabah saat 08.00 da Bratislava limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Bratislava şehir turuna katılabilir. Şehir turumuz esnasında ilk durağımız 2.Dünya Savaşı sonunda hayatlarını Bratislava’yı özgür kılabilmek için kaybeden Sovyet Askerleri anıt mezarı olacak. Bir sonraki durağımız Kelt döneminden beri Tuna kenarındaki yerleşim alanı olan Bratislava kalesi olacak. İmparatoriçe Maria Theresa için yapılmış düzenlemeler, Kale bölgesini ülkenin idari merkezi yapmış durumdadır. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz ise eski şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Belediye binası, Eski saray, Şehir merkezinde yer alan ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri ziyaret ederek, Opera binasında turumuzu tamamlıyoruz. Gezimizin ardından dinlenmek üzere gemimize transfer oluyoruz. Konaklama gemimizde.Gemimiz gece 14.00’da Melk limanına varmak üzere limandan hareket edecektir.

7.
Gün
MELK (AVUSTURYA)

Gemimiz 07.30’da Melk limanına yanaşacaktır. Gemide alacağımız sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimizle extra Melk şehir turu ve Benediktin manastırı turu. Avusturya’nın Viyana’dan önceki başkenti olan ve Wachau vadisinin en iyi korunmuş Ortaçağ kasabalarından biri olan Melk’i yürüyerek gezecek ve daha sonra manastırın terasından panoramik olarak hem Tuna nehrini hem de Melk kasabasını seyredebileceksiniz. Avrupa’nın en ünlü Barok manastırı olan ve Umberto Eco’ya ‘’Gülün Adı romanı için esin veren, görkemli yapısı, 100 bin cilt nadide kitaptan oluşan 1000 yıllık kütüphanesi ile her yıl Avusturya'ya binlerce ziyaretçi çeken Benediktin Manastırını ziyaret edeceğiz. 1089 da Benedict rahiplerine hediye olarak yapılmış olan manastır ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer almaktadır. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemimiz 13.30’da Passau limanına varmak üzere limandan ayrılacaktır.

8.
Gün
PASSAU – MÜNİH (ALMANYA) - İSTANBUL

Sabah 07.30’da Passau limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Münih Havalimanına transfer (170 km). Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1634 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.20’da İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 18.00’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
-THY ile İstanbul – Münih – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
-2018 yapımı 5*DLX Nicko Vision gemisinde 8 gece tam pansiyon konaklama
-Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
-Programda belirtilen havalimanı transferleri
-Panoramik Münih Şehir Turu
-Programda belirtilen YBBS ve BRATISLAVA yürüyüş turları
-Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
-Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
-Geminin biniş ve iniş günü bagaj taşıma servisi
-Hoş geldiniz Kokteyli
-Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
-Gemide Çay & Kahve saati ve gece atıştırmalıkları
-Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
-70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.

HARİÇ OLANLAR:
-Gemi personeli servis ücreti
(Gemide rehberiniz tarafından nakit olarak toplanacaktır )
-Ekstra turlar
-Ekstra Turlar Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir
-Minibar
-Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
-Seyahat İptal Sigortası
-Yurt Dışı Çıkış Harcı
-Vize ve servis ücreti Sorunuz!

EK BİLGİLER

5* DLX NICKO VISION GEMİSİ:

2018 yılında seferlerine başlayan gemi, 135 metre, 110 kabin / 220 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; Tv, wi-fi hizmeti(ücretli), kasa, saç kurutma makinası vb imkanlar bulunmaktadır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#230
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
-2018 yapımı 5*DLX Nicko Vision gemisinde 8 gece tam pansiyon konaklama -Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
ULAŞIM
Uçak    Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur Hareket tarihine;

120 gün’e kadar cezasız iptal hakkı
119 gün – 30 gün arası %70
29 gün – 21 gün arası %90
20 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve varsa vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul Çıkışlı
230

1.949

en düşük kişi başı