ACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THYACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THY
 VİZESİZ

ACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN” 7 Gece 8 Gün - THY


 • Türk Hava Yolları ile Ulaşım
 • 7 Gece 8 Gün
 • 4* ve 5* Otellerde Konaklama
 • TÜM TURLAR DAHİL
 • Türk Hava Yolları ile Ulaşım
 • VİZESİZ SEYAHAT İMKANI
Medler,Ahamenişler,Büyük İskender yönetimindeki Makedonyalılar,Sasani İmparatorluğu,Emevîler,Abbâsîler,Sâmânîler,Gazneliler,Selçuklular, Harezmşahlar,Moğollar,Timurlular ve Safevîler gibi birçok devleti topraklarında barındırmış, zengin bir tarihi kültüre sahip olan İran turu için yerinizi ayırtın !

ACEM DİYARI: “KUZEYDEN GÜNEYE İRAN”

TAHRAN (1 GECE) - KAŞAN (1 GECE) - ABYANEH - İSFAHAN (2 GECE) - YEZD (1 GECE) - PASARGAD - ŞİRAZ (2 GECE)

TÜM TURLAR DAHİL / VİZESİZ SEYAHAT İMKANI

 7 Gece 8 Gün 

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL  TAHRAN

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK880 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55’te Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 11.30’ta Tahran’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Tahran Turu için hareket. İlk durağımız Saadabad Sarayı olacak. Saray, Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilmiş ve hanedanlık döneminde yazlık saray olarak kullanılmıştır. Hanedanlık döneminin son bulması ile müzeye çevrilmiştir. Buradan sonra genç mimar Leila Araghian tarafından tasarlanmış ve kendisine “En iyi tasarım” ödülünü kazandıran Tabiat Köprüsü’nü panoramik olarak göreceğiz. Tabiat Köprüsü, batısında ve doğusunda bulunan orman tadındaki iki parkı birleştiren 3 katlı bir yaya köprüsüdür. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra İran Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Tahran’daki otelimizde.

→ İran Gecesi Turu | 45 EUR Yetişkin - 40 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Bu turumuzda akşam yemeğimizi almak için geleneksel Iran motiflerini barındıran müzikli Alighapoo Restaurant’a hareket ediyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüş.

2.
Gün
TAHRAN  KAŞAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Tahran Turumuza devam etmek için hareket. Turumuza ilk önce zamanında Şahların ikametgahı olan Gülistan Sarayı ile başlayacağız. İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde, Erg Meydanı'nın yakınında eski Tahran surlarının sınırları içerisinde Kaçar Hanedanı dönemine ait bir saraydır. Ayna duvar ve çini işlemeleri ile ün salan bu saray, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan eserlerden biridir. Ardından 1937 yılında açılan İran Ulusal Müzesi ziyaretimiz için hareket. Müzede Antik Pers eserleri, Medler, Ahameniş İmparatorluğu eserleri sergilenmektedir. Buradan sonra İran’ın başkenti Tahran’ın simgelerinden birisi olan ve Özgürlük Meydanı anlamına gelen Azadi Meydanı’na gideceğiz. Azadi Meydanı İsfahan’daki Nakş-ı Cihan Meydanı’ndan sonra İran’ın en büyük meydanıdır. Turumuzu tamamladıktan sonra Orta İran’ın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen ve yaklaşık 300.000 kişilik nüfusa sahip olan Kaşan’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası şehre varış ve otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Kaşan’daki otelimizde.

3.
Gün
KAŞAN  ABYANEH  İSFAHAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Kaşan Turuna başlıyoruz. Turumuzda UNESCO Dünya Miraslar Listesi’nde yer alan Tabatabaei ve Boroujerdi Evleri’ni ve Fin Bahçeleri’ni ziyaret edeceğiz. Tebrizli bir halı tüccarının Türk eşine yaptırdığı büyük ve gösterişli bir konak olan Tabatabaei, Kaşan’daki en ünlü konaklardan birisidir. Borujerdi evi, İranlı zengin bir tüccar olan Borujerdi’nin hayattayken yaşadığı yerdir. Klasik İran mimarisinde inşa edilen Fin bahçesi, Safevi, Zandiyeh ve Kaçar dönemlerinin mimari etkisini yansıtmaktadır. Ardından Abyaneh Köyüne doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası Abyaneh Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Abyaneh Köyü, İran’ın en eski köylerinden biridir. 2500 yıl kadar önce var olduğu biliniyor. Kaşan ve İsfahan arasındaki Karkas Dağı’nın kuzey-batı yamacında yer alan bu antik köy, İran’ın yaşayan bir müzesidir ve yüzyıllarca değişen kurallara, hanedanlara ve Pers krallıklarına rağmen kültürel mirası, gelenekleri ve eşsiz güzelliği ile korunmuştur. Abyaneh Köyü sonrası yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile İsfahan’a varışımızı takiben otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Isfahan’daki otelimizde.

4.
Gün
İSFAHAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İsfahan Turu için hareket. İlk durağımız Isfahan’ın kalbi olarak anılan 40 Sütun Sarayı. Safevi Şahu I. Abbas tarafından yaptırılan 40 Sütun Sarayı’nı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve dünyanın en büyük 2.meydanı olan Nakş-i Cihan Meydanı’na hareket edeceğiz. İran’da İmam Meydanı olarak bilinen ve “Şah’ın Meydanı” olarak anılan Nakş-i Cihan Meydanı’nda yer alan Ali Gapu Sarayı ve Şeyh Lütfullah Cami’lerini de ziyaret ettikten sonra Pers mimarisinde en önemli yapılardan biri olan Mescid-i İmam’ı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Si-o-se Pol Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Zayende Nehri üzerinde yer alan kemerli Si-o-se Pol Köprüsü, güzelliği ile oldukça etkileyici bir durumdadır. 1602 yılında inşa edilmiş ve Farsça 33 anlamına gelen köprü, kendisini ayakta tutan 33 sütun üzerine inşa edildiğinden bu ismi almıştır. Ardından bir sonraki ziyaret noktamız 300 yılı aşkın bir süredir Zayandeh Nehri üzerinde yer alan 23 kemerli Khadju Köprüsü olacak. Turumuzu burada tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Gecelememiz İsfahan’daki otelimizde.

5.
Gün
İSFAHAN  MEYBOD  YEZD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Meybod’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kenti’ne varacağız. Meybod Turunda eski çağlarda buzdolabı olarak kullanılan Kerpiç Evleri ziyaret edeceğiz. Buradan sonra Sasani İmparatorluğu’nun en güzel eserlerinden biri olan Narin Kale’yi göreceğiz. Tur sonrasında Yezd’e yolculuğumuza devam edeceğiz. 1 saatlik yolculuk sonrası Yezd’e varışımızı takiben İran kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Fahadan Mahallesi’ni ziyaret edeceğiz. Mahalle dar sokakları, binaları ve türbeleri ile bizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak. Buradan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Yezd’deki otelimizde.

6.
Gün
YEZD  PASARGAD  ŞİRAZ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Yezd Turu için hareket. İlk durağımız Ateş Tapınağı olacak. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağı’nda 1500 yıldır yanmakta olan ateş, saflığın en üst zirvesi olarak kabul edilmektedir. İkinci durağımız Jame Camisi’ni ziyaretimiz sonrası Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası yolumuzun üzerinde bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pasargard Antik Kenti’ni gezeceğiz. Turumuzun ardından Şiraz’a olan yolculuğumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Şiraz’a varışımızı takiben otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde.

7.
Gün
ŞİRAZ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şiraz Turu için hareket. İlk durağımız Pers İmparatorluğu’nun başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Persepolis Antik Kenti olacak. M.Ö. 6.yy.’da I. Dairus tarafından kurulan Persepolis, Dairus’tan sonra tahta çıkan I. Serhas ve Ardaşir tarafından büyütülerek harika anıtlar ile doldurulmuştur. Turumuza Persepolis’e 8-10 km mesafede yer alan Nakş-ı Rüstem ile devam edeceğiz. Saray görünümlü 2 adet mezarın bulunduğu ve Frigya Kral Mezarları’na benzeyen bu iki mezara Nakş-ı Rüştem adı verilmiştir. Turumuzun sonunda otelimize döneceğiz. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde.

8.
Gün
ŞİRAZ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, tam günlük Şiraz Turu için hareket. Turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eram Bahçesi ile başlıyoruz. Geleneksel Pers Bahçeleri’nin sembolü olan Eram Bahçesi’ni gezdikten sonra turumuza Zend Hanedanı dönemine ait Kerim Han Kalesi ile devam edeceğiz. Kerim Han Kalesi ziyaretimizin ardından Nasır el-Mülk Camisi’ni ziyaret edeceğiz. 250 yıl önce pazar yeri olarak kurulan Moshir Sarayı’nın bazı bölümleri müzeye çevrilmiş ve bazı bölümleri restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır. İran Devrimi’nden sonra kapanmış sonra tekrar kullanıma açılmıştır. El yapımı halı ve hediyelik eşya satılan birçok mağaza bulunmaktadır. Ardından Vekil Pazarı ve Narenjestan-e Ghavam ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Günümüzün son ziyaret yeri Hafız Türbesi olacak. Turumuzun bitiminde Şiraz Havalimanı’na hareket ediyoruz.

9.
Gün
ŞİRAZ  İSTANBUL

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK885 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.00’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 05.35’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

Uçuş Detayları

12 Ekim 2024 Türk Hava Yolları TK880 IST-IKA 07.55-11.30

20 Ekim 2024 Türk Hava Yolları TK885 SYZ-IST 02.00-05.35

Ülke Hakkında

İran veya resmî adıyla İran İslam Cumhuriyeti, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tarih boyunca İran, Avrasya'daki merkezî ve önemli konumu nedeniyle jeostratejik öneme sahip olmuş, dolayısıyla da birçok devletin ve uygarlığın dikkatini cezbetmiştir. Medler, Ahamenişler, Büyük İskender yönetimindeki Makedonyalılar, Sasani İmparatorluğu, Emevîler, Abbâsîler, Sâmânîler, Gazneliler, Selçuklular, Harezmşahlar, Moğollar, Timurlular ve Safevîler gibi birçok devleti topraklarında barındırmış, zengin bir tarihi kültüre sahip olmuştur. Etnik olarak nüfusunun yarısından fazlasını Farslar oluştururken, azınlık olarak Azeriler ve Kürtler ve onlardan çok az sayıda olarak Beluçlar, Türkmenler ve Araplar bulunmaktadır.

Resmi dili: Farsça Para birimi: İran Riyali

İklim: Kurak, yarı kurak iklim Priz tipi: C/F tipi (Türkiye ile uyumlu)

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.


DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-IKA/SYZ-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Tahran Turu
 Kaşan Turu
 İsfahan Turu
 Meybod Turu
 Yezd Turu
 Pasargard Antik Kenti Turu
 Persepolis Antik Kenti Turu
 Şiraz Turu
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 1 EUR, rehber tarafından toplanacaktır)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#200
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün
İstanbul Çıkışlı
200

997

en düşük kişi başı