BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları - 8 GECE 11 GÜN - (TNG-TNG)
 İYİ SEÇİM!

BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ - Vizesiz - AirArabia Hava Yolları...


  • Air Arabia Hava Yolları İle Ulaşım
  • 8 Gece 11 Gün
  • İndirimli Ekstra Tur Paketleri Avantajı İle
  • 4* Oteller (Yarım Pansiyon)
  • TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL!
  • TÜM ŞEHİR TURLAR DÂHİL! EK ÜCRET YOK!
Vizesiz Fas Turları ile hem Fas’ın en ünlü şehirleri olan Marakeş ve Casablanca’yı ziyaret edecek hem de büyülü Kraliyet Şehri Meknes’te unutulmaz zaman geçireceksiniz.

BÜYÜK FAS VE SAHRA ÇÖLÜ

Vizesiz

AirArabia Hava Yolları
8 GECE 11 GÜN
KAZABLANKA (1) & MARAKEŞ (2) & OUARZAZATE (1) & ERFOUD (1) & FES (1) & TANCA (2)
TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL!
TÜM ŞEHİR TURLAR DÂHİL! EK ÜCRET YOK!


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali AirArabia Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 22:15’de buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. 

2.
Gün
İSTANBUL – TANCA – KAZABLANKA

AirArabia Hava Yolları 3O 436 sayılı tarifeli seferi ile saat 01:15’de Tanca’ya uçuş. Yerel saat ile 03:00’da varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte Kazablanka’ya transfer oluyoruz. Varışımızın ardından panoramik Kazablanka şehir turu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Düzenli koloniyal ana caddeleri ile Afrika’nın en büyük kentlerinden Beyaz Şehir Casablanca’yı Birleşmiş Milletler Meydanı ve V. Muhammed Bulvarı panoramik turu ile başlıyoruz. Ardından meşhur Hassan Camii’ni göreceğiz. 200 metreyi bulan dev minaresi ile Atlas Okyanusu üzerine inşa edilmiş anıtsal yapıyı fotoğraflayacak, Atlas Okyanusu sahilinde yer alan Corniche (Korniş) kordon boyunda gezeceğiz. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.
Gün
KAZABLANKA – MARAKEŞ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Başkent Rabat Turu (40 Euro)’na katılabilirler. Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında, Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde tekrar başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisidir. Turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesinden geçerek, V. Muhammed’in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile Endülüs camii kalıntılarını gezeceğiz. Günün en keyifli anlarından biri, şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası ile turumuz sona eriyor. Turumuzun ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte otele transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam Yemekli Chez Ali Berberi Şov Gecesi (65 Euro)’ne katılabilirler. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

4.
Gün
MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Marakeş şehir turu. Turumuzda dünyanın en egzotik yerlerinden kabul edilen Jma El Fna Meydanı ve Marakeş tarihi medinasını keşfedeceğiz. Gerçekten binbir gece masalı sahnelenen bu meydan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı ve hemen yanında yer alan dev bir labirente benzeyen çarşıları gezeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Majorelle Bahçeleri & Ali bin Yusuf Medresesi Turu (75 Euro)’na katılabilir. Jacques Majorelle tarafından gezdiği ülkelerden getirdiği bitkileri birleştirerek kurulan ve çölün ortasında cennet olarak bilinen 12 dönümlük Majorelle Botanik Bahçeleri’ni görüyoruz. Binlerce egzotik çiçekler eşliğinde kendimizi masal bahçelerinde hissedeceğimiz bu bahçe içerisindeki gezimizin ardından sonraki durağımız Bin Yusuf Medresesi. Adını şehri genişletip nüfuzunu arttıran Sultan Ali İbn Yusuf’tan alan ve 1565 yılında Saadian Hanedanı tarafından yaptırılmış bu medrese, eski dönemlere dayanan medrese bir dönemler Mağrip’teki en büyük İslam kolejiydi. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Sonrasında serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.
Gün
MARAKEŞ – OUARZAZATE

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Ouarzazate’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Aid Ben Haddou Turu (35 Euro)’na katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddou köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte kısa bir panoramik Ouarzazate şehir turu.

Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Atlas Film Stüdyoları Turu (65 Euro)’na katılabilirler. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6.
Gün
OUARZAZATE – ERFOUD

Sabah kahvaltısının ardından Erfoud şehrine doğru yola çıkıyoruz. Prince of Persia ve Mumya gibi dünyaca ünlü filmlerden tanıyacağınız bu şehirde dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. Erfoud şehrine varışı takiben gerçekleştirdiğimiz panoramik şehir turunun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği 4x4 ve Develer ile: Günbatımında Sahra Safarisi Turu (95 Euro)’na katılabilirler. Tarih boyunca kervanların uğrak noktası olan kamp alanından develer ve 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu muhteşem safari turunda, kum tepelerinin ardında günbatımını izlemeyi ve fotoğraflamayı sakın unutmayın! Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7.
Gün
ERFOUD – FES

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Fes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Fes şehir turu. İslam dünyasının bir dönem lider şehirlerinden, ilim merkezi kabul edilen günümüze neredeyse el değmeden ulaşmış tek arap ortaçağ kenti Fes’te turumuza Borj tepesine çıkarak devam ediyoruz. Fez şehrinin bölgeye yerleşen ilk Müslümanlar tarafından kuruluşunu dinliyor, bilgi alıyor, şehir manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8.
Gün
FES – TANCA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Tanca şehrine doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra olarak rehberimizin düzenleyeceği Meknes Turu (25 Euro)’na katılabilirler. Dünya üzerinde Doğu kültürünün en güzel şehir kapısı olarak bilinen (Bab) Mansur kapısı ve meydanını ziyaret edeceğiz. El Hedim Meydanı ve Musevi Mahallesi görülecek diğer yerler arasındadır. Turumuzun ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Tanca şehir turu. İnanılmaz doğası ve plajları ile büyüleneceğiz, Cebelitarik kıyısında yer alan ve Fas’ın Avrupa kıtasına en yakın liman şehri olan, Leonardo Di Caprio’nun Inspection filminin çekildiği, tarih boyunca birden fazla medeniyete ev sahipliği yapan Tanca’da küçük dar sokaklar, Medina bölgeleri ve sıra sıra dizilmiş dükkanları görme imkanı buluyoruz. Ardından Tanca’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

9.
Gün
TANCA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mavi Şehir: Şafşavan & Beyaz Şehir: Tetuan Turu (75 Euro)’na katılabilirler. İlk durağımız 471 yılında kurulmuş ve Rif Dağları'nın eteğinde yer alan, ülkenin kuzeydoğusunda muhteşem bir manzaraya sahip, baştan başa güzellik abidesi olan ve “Mavi Şehir” olarak ünlenen Şafşavan (Chefchaouen)’a doğru yola çıkıyoruz. Tertemiz doğası ve masmavi evleri ile Şafşavan’da gerçekleştireceğimiz tur esnasında açık mavi renkte beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Kasbah ve Medina, El Mescid, El Adama, V. Muhammed Meydanı ve Büyük Cami görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız Tetuan. Tarihsel bağları sebebiyle Güney İspanya izleri taşıyan ve “Beyaz Şehir” olarak ünlenen Tetuan’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Medina (Old Town), La Paloma Blanca Anıtı ve II. Hasan Cami görülecek yerler arasındadır. İspanyol mimarisinden örnekler görme fırsatı bulacağınız, dar ve merdivenli sokakları ile beyaz evlerine bayılacağınız bu turumuzun ardından otelimize dönmek üzere hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

10.
Gün
TANCA – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyor ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte kadar serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Asilah Turu (40 Euro)’na katılabilirler. Atlas Okyanus’un batı kıyısında yer alan ve tarih boyunca bir kaç imparatorluğa ev sahipliği yapan bu şehirde gerçekleştireceğimiz turumuz sırasında dar sokaklar, deniz surları boyunca uzanan gezinti yolu, Asilah Medina ve Ulu Camii panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Tanca Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından AirArabia Hava Yolları 3O 435 sayılı tarifeli seferi ile saat 17:05’de İstanbul’a hareket. 

11.
Gün
TANCA – İSTANBUL

Yerel saat ile 00:30’da varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 450 EUR YERİNE 380 EUR

o Başkent Rabat Turu 40 EUR

o Majorelle Bahçeleri & Ali bin Yusuf Medresesi Turu 75 EUR

o Aid Ben Haddou Turu 35 EUR

o Atlas Film Stüdyoları Turu 65 EUR

o 4x4 ve Develer ile: Günbatımında Sahra Safarisi Turu 95 EUR

o Meknes Turu 25 EUR

o Mavi Şehir: Şafşavan & Beyaz Şehir: Tetuan Turu 75 EUR

o Asilah Turu 40 EUR


ÖNEMLİ NOTLAR

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve Yamaç Turlerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

• Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce Yamaç Turlerimize yazılı olarak bilgi verilecektir.

• Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından YAMAÇ TUR kesinlikle sorumlu değildir.

• Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

• YAMAÇ TUR, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde YAMAÇ TUR den tazminat hakkı yoktur.

• YAMAÇ TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

• Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

• Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan YAMAÇ TUR sorumlu tutulamaz.

• Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden YAMAÇ TUR sorumlu değildir.

• Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, YAMAÇ TUR’nin sorumluluğunda değildir.

• Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

• Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

• Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

• Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

• Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından YAMAÇ TUR sorumlu tutulamaz.

• Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

• YAMAÇ TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

• Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

• İptal ve değişiklik durumunda “YAMAÇ TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#110
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
 4* otellerde yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dâhil) konaklamalar
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın11 Gün
İstanbul Çıkışlı
110

799

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
 AirArabia Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Tanca (TNG) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 4* otellerde yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dâhil) konaklamalar
 Panoramik Marakeş, Tanca, Fes ve Kazablanka, Ouarzazate ve Efroud şehir turları
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri
HARİÇ OLANLAR:
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Rehber ve şoför bahşişleri
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Öğle ve akşam yemekleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet ve servis