ELEGANT ROYAL BRİTANYA 4 ÜLKE Türk Hava Yolları ile 7 Gece (LHR-DUB)ELEGANT ROYAL BRİTANYA 4 ÜLKE Türk Hava Yolları ile 7 Gece (LHR-DUB)ELEGANT ROYAL BRİTANYA 4 ÜLKE Türk Hava Yolları ile 7 Gece (LHR-DUB)
 İYİ SEÇİM!

ELEGANT ROYAL BRİTANYA 4 ÜLKE Türk Hava Yolları ile 7 Gece...


  • Türk Hava Yolları ile Ulaşım
  • 4 ÜLKE 11 ŞEHİR
  • 7 Gece 8 Gün
  • 3* ve 4* oteller
Royal Britanya turu ile 11 şehrin eşsiz tarihini ve muhteşem güzelliklerini keşfetme fırsatı ve en iyi fiyatlar erken rezervasyon imkanı ile sizi bekliyor.

ELEGANT ROYAL BRİTANYA 4 ÜLKE

Londra (2) & Thames Nehri & Greenwich & Cutty Sark
Windsor Sarayı & Oxford & Liverpool (1) & Manchester & Leeds (1)
          York & Newcastle (1) & Edinburgh (1) & The Kelpies & Stirling
Glasgow & Belfast (1) & Dublin

4 ÜLKE 11 ŞEHİR 
THY: LHR - DUB 
7 Gece

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL – LONDRA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Londra uçuşumuz başlıyor. Londra’ya varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyoruz. Panoramik şehir turumuzda Parlemento Binası, BIG BEN Saat Kulesi, Westminister Köprüsü ve Manastırı, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Hyde Park, Buckingham Sarayı, Thames Nehri görülebilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.
Gün
LONDRA – GREENWICH – CUTTY SARK – THAMES NEHRİ TEKNE TURU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Londra Turu için hareket. Thames Nehri'nde tekne turu yapacak, dünyanın en büyük ve önemli müzelerinden biri olan British Museum'u panoramik olarak göreceğiz. Turumuzun ilk durağı Greenwich Kasabası olacak, burada tüm Dünya'nın saatlerini ona göre ayarladığı başlangıç meridyeni bulunuyor. Aynı zamanda Greenwich, tarihi Tudor döneminde önemli bir kraliyet merkeziydi. Bu bölgede, Orta Çağ'dan kalan yapılardan en iyi durumda olan Cutty Sark gemisini ziyaret edeceğiz. Sonra Thames Nehri'nde bir saatlik tekne turu yaparak Londra'nın ünlü yapılarını göreceğiz. Sonrasında İngiltere'nin ünlü alışveriş caddesi Oxford Street, meşhur Soho semti, Çin Mahallesi (Chinatown) ve şehrin merkezi olarak kabul edilen Piccadilly Circus gibi yerleri keşfedeceğiz. Turumuzun ardından Londra’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.
Gün
LONDRA – WINDSOR SARAYI – OXFORD – LIVERPOOL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Oxford için hareket. Yol üzerinde Windsor Sarayını ziyaret ediyoruz. Windsor dünyanın en büyük ve en eski kalesidir. 11. yüzyıldan beri İngiliz monarklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Günümüzde saray hala kullanımda olup, İngiltere Kralı bazı özel haftasonlarını burada geçirmektedir. Windsor Sarayı içinde yer alan St. George Şapeli, Kraliyet ailesinin cenaze törenleri, düğünleri ve taç giyme törenleri gibi önemli olaylara ev sahipliği yapmıştır. Şapelde birçok İngiliz kralı ve kraliçesi gömülüdür. İngiltere tarihinin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı, yakın zamanda aramızdan ayrılan Kraliçe Elizabeth’in mezarı da buradadır. Sarayı ziyaretimizin ardından İngiltere’nin kültürel ve tarihi yönden en zengin şehirlerinden biri olan Oxford’a yolculuğumuza başlıyoruz. İngiltere'nin üniversite şehri olarak bilinen ve aynı zamanda efsanevi Harry Potter filmlerinin çekildiği Oxford şehrini panoramik olarak keşfediyoruz. Turumuzun başlangıcı, dünya çapında ünlü olan Oxford Üniversitesi'nin muhteşem binalarını keşfetmek olacak. Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve Bodleian Kütüphanesi gibi bu üniversitenin en ikonik yapıları görülebilecek yerler arasında. Ardından Liverpool’a doğru yola çıkıyoruz. Liverpool panoramik şehir turumuzda İngiltere'nin en fazla şampiyon olan futbol takımı Liverpool'un ünlü Anfield Stadyumu, Tiyatro Binası, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri gibi önemli noktalar görülebilecek yerler arasındadır. Ayrıca, tur boyunca, Beatles müzik grubunun ilk kez sahneye çıktığı meşhur barlar, ünlü anıtlar ve ikonik binaları görme ve fotoğraf çekme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.
Gün
LIVERPOOL – MANCHESTER – LEEDS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Manchester için hareket. Manchester, tarih ve modernliğin mükemmel bir birleşimi sunan dinamik bir şehir. Panoramik şehir turumuzda şehrin kalbi olan Albert Square, Manchester Belediye Binası, Kraliçe Victoria Heykeli, daha sonra Manchester United'ın evi olan Old Trafford Stadyumu görülebilecek yerler arasındadır. Northern Quarter bölgesinde ise sokak sanatı ve bağımsız dükkanlarla dolu bir atmosferde dolaşacağız. Turumuzun ardından Leeds için hareket. Panoramik şehir turumuzda Leeds'in merkezi olan heykellerle süslü City Square, Victoria dönemi mimarisiyle göz kamaştıran Leeds Belediye Binası, ardından şehir tarihini keşfetmek ve güzel manzaraların tadını çıkarmak için Leeds Kalesi, Kirkgate Pazarı görülebilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

5.
Gün
YORK – NEWCASTLE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından York panoramik şehir turu için hareket. Şehirde gotik mimarisi ve etkileyici vitray pencereleriyle muhteşem York Minster Katedrali, tarihi merkezi, dar taş sokakları, tarihi çerçeveli evleri ve çağlar boyu korunmuş surları görülebilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Newcastle upon Tyne için hareket. Varışımıza istinaden Newcastle panoramik şehir turu için hareket. Newcastle, tarihi çekiciliği ve modern yaşam tarzının bir araya geldiği büyüleyici bir şehir. Turumuza şehrin sembolü olan Tyne Köprüsü'nde başlayacağız, ardından şehrin merkezi olan ve muhteşem Georgian mimarisiyle ünlü Grey Street'i göreceğiz. Şehir merkezinin canlı atmosferini Quayside bölgesinde deneyimleyip, tarihi depo binalarının yanı sıra BALTIC Sanat Merkezi'ni de göreceğiz. Aynı zamanda Swing köprüsü, Grainger Town ve St. James Park da görülebilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6.
Gün
EDINBURGH – THE KELPIES – STIRLING

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Edinburgh’a hareket. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turu yapacağız. Edinburgh, tarihi zenginlikleri, büyüleyici manzaraları ve canlı kültürü ile dolu büyüleyici bir şehir. Turumuza Edinburgh Kalesi'nde başlayarak, bu simgesel kaledeki tarihi sırları ve muhteşem manzarayı keşfedeceğiz. Edinburgh Kalesi, şehir merkezinin yüksek bir tepe üzerine inşa edilmiştir ve bu sayede muhteşem panoramik manzaralara sahiptir. Kaleden, Edinburgh şehir merkezinin yanı sıra Firth of Forth (Forth Körfezi) ve çevresini kuşbakışı görmek mümkündür. Ayrıca kalede İskoçya tarihi için çok önemli olan Kutsal Taş (Stone of Destiny) bulunur. İskoç tahtına taç giyme taşıdır. 1950’lerde İskoçya’dan kaçırıldıktan sonra iade edilmiştir. Şimdilerde kalede saklanmaktadır. Ardından, UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Edinburgh'un Orta Çağ'dan kalma Old Town bölgesini dolaşarak tarihi sokakları, kiliseleri ve dar geçitleri göreceğiz. Royal Mile üzerindeki bağımsız dükkanları ve geleneksel İskoç mutfağının tadını çıkarabileceğiz. Turumuz, Parlamento Binası ve Holyrood Sarayı gibi modern ve tarihi karışımını yansıtan önemli noktaları da içerecek. 2. Elizabeth’in yaşarken zaman zaman gelip kaldığı, İskoç Kraliçesi Mary Stuart’ın yaşamını sürdürdüğü saray olan Holyrood, İskoçya’nın en tarihi yapılarından bir tanesidir. Edinburgh'un mistik atmosferini, sanatsal mirasını ve tarihi dokusunu keşfederken bu büyüleyici şehri tüm yönleriyle tanıyacaksınız. Edinburgh turumuzun ardından The Kelpies için Falkirk’e hareket. The Kelpies, İskoç mitolojisindeki su yaratıkları olan "kelpie"lere dayanmaktadır. Kelpieler, genellikle at veya insan şeklinde görünebilen su canavarlarıdır. The Kelpies, bu gizemli efsaneleri ve su kültürünü onurlandırmak amacıyla inşa edilmiştir. The Kelpies, her biri 30 metre yüksekliğe ve 300 ton ağırlığa sahip iki heykelden oluşur. Bu devasa boyutlarıyla, İskoçya'nın en büyük kamu sanatı eserleri olarak kabul edilirler. The Kelpies turumuz ardından Stirling şehrine hareket. Burada Stirling Kalesini ziyaret edeceğiz. Stirling Kalesi, İskoç Bağımsızlık Savaşları sırasında büyük bir stratejik öneme sahipti. 1297 yılında William Wallace tarafından İngilizlere karşı kazanılan Stirling Köprüsü Muharebesi'nde (Battle of Stirling Bridge) İskoçların zaferi, kaleyi İskoç bağımsızlık mücadelesinin sembolü haline getirdi. Stirling Kalesinde 19. yüzyılda Napolyon Savaşları sırasında İngiliz ordusu tarafından kullanılmak üzere büyük bir askeri kışla inşa edildi. Bu kışla, askeri garnizonlar için önemli bir üs haline geldi ve kaledeki bu bina hala ziyaretçilere açıktır, bu binayı da göreceğiz. Tur bitiminde Edinburgh’a hareket. Turumuzun ardından otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7.
Gün
EDINBURGH – GLASGOW – BELFAST

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Glasgow için hareket. Varışımıza istinaden Glasgow panoramik şehir turu. Glasgow'un simgesi olan Clyde Nehri, Glasgow Katedrali ve orta Çağ'dan kalma St. Mungo Müzesi (dışarıdan), The Lighthouse, Glasgow Üniversitesi, Merchant Meydanı, Buchanan Caddesi görülebilecek yerler arasındadır. Ardından Belfast’a geçmek üzere Cairnryan limanına hareket. Feribotla Kuzey Atlantik Okyanusu üzerinde 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Belfast’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Belfast panoramik şehir turumuzda ilk olarak, Titanik’in inşa edildiği şehir Belfast’ın en ilgi çeken yerlerinden biri olan Titanik müzesine gidiyoruz. Titanik’in yapımı, suya ilk indirilişi ve son gününün hikayelerini ayrıntılı bir şekilde dinleyeceğiz. Aynı zamanda Titanik’ten kurtulan insanların eşsiz hikayelerini dinleme fırsatı da bulacağız. Muhteşem Neo-klasik mimarisiyle Belfast Belediye Binası, ardından, 1862 yılında inşa edilen, şehrin ünlü simgelerinden Belfast Kalesi görülebilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.
Gün
DUBLIN – ISTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dublin için hareket. Varışımıza istinaden Dublin panoramik şehir turu. Dublin, İrlanda'nın başkenti ve tarihi birçok zenginliği barındıran, canlı bir şehirdir. Başlangıç noktamız, Dublin Kalesi olacak. Bu tarihi kale, İrlanda tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Burada kaleyi ziyaret edip, İrlanda'nın tarihini keşfedeceğiz. Sonra Dublin'in en ünlü caddelerinden biri olan O'Connell Caddesi'nde ilerleyeceğiz. Bu caddede bulunan yüksek kuleli Spire of Dublin'i göreceğiz ve İrlanda'nın bağımsızlık mücadelesine dair önemli anıtlara tanık olacağız. Trinity College, ünlü Book of Kells'in bulunduğu yerdir. Dublin Katedrali, Gotik mimarisi ve tarihi önemi ile görülmesi gereken diğer bir önemli noktadır. Turumuzun ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

EK BİLGİLER

Thames Nehri Tekne + Windsor Sarayı + Cutty Sark + Stirling Kalesi + Edinburgh Kalesi + Holyrood Sarayı + Belfast Titanik Müzesi + Dublin Kalesi Kişi başı 310 €

***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

KONAKLAMA NOTLARI, UÇUŞ DETAYLARI, TUR BİLGİLENDİRMELERİ

o Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

o *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

o İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.

o Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.

o Katılımcı, tur programında belirtilen düzenlenecek olan turlara katılıp, programı aksatmayacağını ve buna istinaden lokal rehber, müze & ören yeri girişleri, şehir vergileri, varsa kulaklık audio sistem gibi oluşan giderlere ilişkin yapılacak ödemeler için tur programında önceden bildirilmiş olan miktarı, seyahat esnasında tur yetkilisine ayrıca ödeyeceğini peşinen kabul eder. Katılımcı bu konuda tam ve eksiksiz olarak bilgilendirilmiştir.

TK1989 15JUN ISTLHR 1020 1225

TK1978 22JUN DUBIST 1650 2315

ÖNEMLİ NOTLAR

 Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Yamaç Tur aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.

 Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Yamaç Tur tarafından bildirilecektir.

 Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Yamaç Tur tarafından bilgi verilecektir.

 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 Tur uçuşları grup bileti olduğu için uçak saatleri değişebilir. Güncel uçuş detaylarını Yamaç Turden teyit edebilirsiniz. Güncel saatler tur bilgilendirmesi ile Yamaç Tur tarafından iletilecektir.

 İç hat uçuşu almadan tur uçuş saatlerinin teyit edilmesi gerekmektedir. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Yamaç Tur’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Yamaç Tur tarafından iptal edilmesi durumunda ya da saat değişikliği olduğu durumlarda Yamaç Tur’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptal değişikliğinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder. Bu durumdan Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

 Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

 Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, kendi imkanları ile ve herhangi bir gecikme olmadan tur başlangıç noktasında hazır bulunması gerekmektedir. Aksi bir durumda tüm transferlerini kendi imkanları ile sağlayacaklardır.

 Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Yamaç Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Yamaç Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması zorunluluğu olmadığı gibi ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 Hastalık, kayıp çalıntı gibi durumlarda rehber için grubun bütünlüğü ve devamı esas olduğundan, rehber bu tarz olumsuz durumlarda misafirlere birebir eşlik edememektedir.

 Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi zorunludur. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak bilet iptal ve değişiklik ceza bedelleri tarafınızdan tahsil edilir.

 Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

 Tur esnasında, otobüs kullanımında koltuk numarası garanti edilemez.

 Turlarımız esnasında rehberimizin misafirlere bildirdiği saatler hareket, araç tekerleğinin dönme saatidir. Tüm misafirlerimizin hakkını eşit olarak gözetmekle sorumlu olan rehberimiz buluşma saatlerinde herhangi bir bekleme yapmadan aracı hareket ettirecektir. Olası bir durumda geç kalan misafirimiz bir sonraki durağa kadar ulaşımını kendi imkanları ile yapmak durumundadır.

 Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Yamaç Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar esnasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

 Ekstra turların dahil olmadığı, klasik paketlerimizde ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 Ekstra turların dahil olduğu programlarda, müze & ören yeri giriş ücretlerinin tur esnasında rehbere ödenmesi zorunludur.

 Katılımcı, tur programında belirtilen düzenlenecek olan turlara katılıp, programı aksatmayacağını ve buna istinaden lokal rehber, müze & ören yeri girişleri, şehir vergileri, varsa kulaklık audio sistem gibi oluşan giderlere ilişkin yapılacak ödemeler için tur programında önceden bildirilmiş olan miktarı, seyahat esnasında tur yetkilisine ayrıca ödeyeceğini peşinen kabul eder. Katılımcı bu konuda tam ve eksiksiz olarak bilgilendirilmiştir.

▪ Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

▪ Yamaç Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yamaç Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

VİZE

 T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

 Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması bulunmaktadır.

 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Yamaç Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#100
LOKASYON:
İngiltere (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
 3* ve 4* yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda, kahvaltı konaklama
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
 Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Yamaç Tur aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İngiltere
100

1.999

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
 İstanbul – Londra (LHR) – Dublin (DUB) – İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 3* ve 4* yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda, kahvaltı konaklama
 Londra Panoramik Şehir Turu
 Thames Nehri Tekne Turu
 Greenwich Kasabası Turu
 Windsor Sarayı Turu
 Cutty Sark Gemi Turu
 Oxford Panoramik Şehir Turu
 Liverpool Panoramik Şehir Turu
 Manchester Panoramik Şehir Turu
 Leeds Panoramik Şehir Turu
 York Panoramik Şehir Turu
 Newcastle Panoramik Şehir Turu
 Edinburgh Panoramik Şehir Turu
 Edinburgh Kalesi Turu
 Holyrood Sarayı Turu
 The Kelpies Turu
 Stirling Kalesi Turu
 Glasgow Panoramik Şehir Turu
 Belfast Panoramik Şehir Turu
 Belfast Titanik Müzesi Turu
 Dublin Panoramik Şehir Turu
 Dublin Kalesi Turu
 TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
 Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri
HARİÇ OLANLAR:
 Zorunlu Seyahat sağlık sigortası
 Vize Ücreti
 Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri ve içecekler
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücreti (310 EUR)
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)