İMPARATORLAR ŞEHRİ: “ROMA” - ŞEHİR TURU DAHİL - THY - 3 Gece Dolu 4 GünİMPARATORLAR ŞEHRİ: “ROMA” - ŞEHİR TURU DAHİL - THY - 3 Gece Dolu 4 GünİMPARATORLAR ŞEHRİ: “ROMA” - ŞEHİR TURU DAHİL - THY - 3 Gece Dolu 4 Gün
 EN İYİ FİYAT

İMPARATORLAR ŞEHRİ: “ROMA” - ŞEHİR TURU DAHİL - THY - 3 Gece...


  • Türk Havayolları ile Ulaşım
  • Sömestre Özel Turu
  • 4* oteller
Roma turu fırsatları ile bu ölümsüz şehirde keyifli bir İtalya tatili sizi bekliyor! Vatikan’dan Colloseum’a kadar keşfedilecek sayısız yeri en uygun Roma turu fiyatları ile gezin.

İMPARATORLAR ŞEHRİ: ROMA

ROMA ŞEHİR TURU DAHİL
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE

23 Ocak - 27 Ocak 2025

3 Gece Dolu 4 Gün

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL  ROMA

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.15’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1861 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.15’te Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 09.55’te Roma Fiumicino Havalimanı’na iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Roma Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Colosseum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Via Del Corso görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Roma’daki otelimizde.

2.
Gün
ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Antik Roma ve Vatikan Turuna katılabilirler. Gecelememiz Roma’daki otelimizde.

→ Antik Roma ve Vatikan Turu | 75 EUR Yetişkin - 50 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan ve yürüyerek yapacağımız Roma turumuza, otelimizden aracımız ile hareket sonrası varacağımız Vatikan’da, San Pietro Meydanı’ndan başlıyoruz. Buradan sonra Cem Sultan’ın da dönemde tutsak olarak tutulduğu San Angelo (Melekler) Şatosunun yanından geçerek devam edeceğiz. Bernini ve öğrencilerinin yaptığı en görkemli köprülerden geçerken hayran kalacağınız Tiber Nehri manzarasında fotoğraflar alıp, muhteşem bir meydan olan Navona Meydanında yemek molası vereceğiz. Sonrasında Tanrıların Tapınağı olarak bilinen Roma nın en görkemli yapısı olan Pantheon göreceğimiz yerler arasında. Ardından Aşk Çeşmesi olarak bildiğimiz Trevi Çeşmesinde Roma’ya yeniden gelmek isteyenlerin inanışına göre bozuk para atıp, İspanyol merdivenlerine doğru yürüyeceğiz. İspanyol merdivenlerinde vereceğimiz serbest zamanda Corso Caddesi üzerinde alışveriş yapabilir, yemek yiyebilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberimizle buluşup otelimize dönüşümüzü gerçekleştireceğiz.

3.
Gün
ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Napoli ve Pompei Turuna katılabilirler. Gecelememiz Roma’daki otelimizde.

→ Napoli ve Pompei Turu | 125 EUR Yetişkin - 80 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Roma’dan yaklaşık olarak 3 saatlik mesafede bulunan UNESCO Dünya Mirası listesindeki Pompei Antik Kenti ile güne başlıyoruz. MS79 yılında eteklerine kurulduğu Vezüv Yanardağının patlaması sonucu kayıplara karışan kentin yaşayışına dair bilgiler alırken sokaklarında dolaşarak kazılar ile günümüze kadar çıkarılan evleri, mozaikleri ve taşlaşmış insanları inceleme fırsatı bulacağız. Günümüzün ikinci durağı ise Napoli. Şehre varışımızla birlikte yapılacak kısa yürüyüş turumuzda Napoli Limanı, San Carlo Tiyatrosu, I. Umberto Galerisi, San Francesco Di Paola Bazilikası, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasında. Toledo Caddesinde vereceğimiz serbest zaman sonrası rehberimiz ile buluşup Roma’ya ve otelimize geri dönüyoruz.

4.
Gün
ROMA  İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Orvieto Turuna katılabilirler. Otelden, rehberimizin bildireceği transfer saatinde Roma Fiumicino Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1864 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.30’ta İstanbul’a uçuş.

→ Orvieto Turu | 70 EUR Yetişkin - 45 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

Umbria bölgesinin dağ üzerine konumlanmış en çarpıcı kenti Orvieto’ya doğru yola çıkıyoruz. Kasabanın tarihi milattan öncelerine kadar dayansa da bugün görülen mimari Orta çağ dönemine aittir. Yürüyüş turumuza kentin en ihtişamlısı, Orvieto Katedrali ile başlıyoruz. Katedralin dış duvarlarında İncil’de geçen olayların bire bir tasvirlerini inceledikten sonra kentin elle oyulmuş gizemli mağaralarını keşfe çıkıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz Del Moro Kulesine tırmanıp müthiş manzaranın keyfini çıkarabilir, Etrüsk egemenliğinden kalma nekropolü gezebilir veya meydandaki restoranların tadını çıkarabilirsiniz. Ardından Roma’ya dönüyoruz.

5.
Gün
ROMA  İSTANBUL

Yerel saat ile 00.05’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

Uçuş Detayları

23 Ocak 2025 Türk Hava Yolları TK1861 IST-FCO 09.15-09.55

26 Ocak 2025 Türk Hava Yolları TK1864 FCO-IST 19.30-00.05 (+1)

Ülke Hakkında

İTALYA

M.Ö. 800 yılının Etrüsk kültüründen günümüze evrilmiş olan İtalya, Güney Avrupa’da ve Akdeniz kıyısında yer alan bir yarımadadır. 302 bin metrekare yüzölçümüne sahip ülke dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında gelmektedir. Ülke içine dağılmış 51 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.

ROMA

İtaya’nın başkentidir. Ülkenin batısında Tiber nehri üzerinde konumlanmıştır. Yaklaşık 3000 yıllık tarihi sayesinde bir açık hava müzesi gibi olan kentte görülecek yerlerin başında tarihi Vatikan kenti, ihtişamlı Kolezyum arenası, romantik Trevi Çeşmesi, görkemli İspanyol Merdivenleri, gizemli Pantheon en başta gelmektedir.

Resmi dili: İtalyanca

Para birimi: Euro

İklim: Akdeniz iklimi

Priz tipi: L tipi (Türkiye ile uyumlu)

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#200
LOKASYON:
Roma (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
 Belirtilen veya benzeri otelde 3 gece konaklama
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün
Roma
200

597

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-FCO-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otelde 3 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Panoramik Roma şehir turu
 Roma otel şehir vergileri toplamı (21 EUR değerinde)
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)
HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı
 Schengen vize bedeli
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra olarak belirtilen turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR, rehber tarafından toplanacaktır)