SİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜNSİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜNSİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜNSİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜNSİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜNSİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜN
 EN İYİ FİYAT

SİCİLYA-MALTA - THY - 6 GECE 7 GÜN


  • Türk Hava Yolları ile Ulaşım
  • 4 * Otellerde Konaklama
Malta turları en iyi fiyatlarla sizi bekliyor. Akdeniz’in gizemli ve eğlenceli adası Malta’da unutulmaz bir deneyime hazır mısınız?


SİCİLYA-MALTA

Tarihin, Güneşin ve Lezzetin Buluştuğu Cennet Adalar!

Palermo(2) - Catania(2) – Malta(2)

11-17 MART 2024 (6 Gece)
4* OTELLERDE KONAKLAMA

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
11 Mart 2024 İstanbul – Palermo

Turumuza saat 05:30’da İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimiz ile buluşarak başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları TK1393 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 07:55’te İstanbul – Palermo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 08:30’da Palermo’ya varışımızın ardından panoramik Palermo şehir turumuzda; Via Liberta ve Via Roma caddeleri, Quattro Canti, Utanç Çeşmesi, Norman Sarayı, Teatro Massimo, Teatro Politeama Garibaldi ve Palermo katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket. ve konaklama otelimizde.otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

2.
Gün
12 Mart 2024 Palermo | Erice & Trapani

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Erice ve Trapani turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuza Ortaçağ atmosferini yaşayacağınız Erice ile başlıyoruz. Erice’nin taş sokaklarında dolaşıp Venüz Kalesinden muhteşem manzarayı seyrediyoruz. Çikolata dükkanları ve pastaneleri ile ünlü olan Erice’nin lezzetli tatlarını denemenizi tavsiye ediyoruz. Daha sonra balıkçı kasabası olan Trapani’ye gidiyoruz. Balıkçı limanında yürüyüp renkli balıkçı teknelerini göreceğiz. Lido di Paradiso gibi bozulmamış sahillere sahip olan Trapani’de vereceğimiz molada arzu eden misafirlerimiz deniz mahsullerinin tadını çıkarabilirler. Turumuz sonrası otelimize hareket ve konaklama otelimizde.

3.
Gün
13 Mart 2024 Palermo – Catania | Cefalu & Outlet

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out yaparak oda anahtarlarımızı resepsiyona teslim ediyoruz. Daha sonra Catania’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin yol üzerinde extra olarak organize edeceği Cefalu balıkçı kasabası ve birçok markayı ucuza bulabileceğiniz Sicilya’nın en büyük outlerden biri ve yapacağı tura katılabilirler (30 Euro). Cefalù, Sicilya'nın kuzey kıyısında yer alan tarihi ve güzel bir balıkçı kasabasıdır. Tarihi sokakları, muhteşem plajları ve ünlü Cefalu Katedrali ile bilinir. Rocca di Cefalu adlı tepeden şehir manzarasını seyrettikten sonra tarihi şehir merkezi ve daracık sokaklarına ineceğiz. Arap ve Norman mimarisinin benzersiz bir karışımına sahip olan muhteşem Cefalu Katedrali’ni göreceğiz. Deniz kıyısında bulunan cafelerde dinlendikten sonra Outlet’e hareket edeceğiz. Burada alışveriş için vereceğimiz molanın ardından Catania’ya transfer. Catania’ya varışımız ile Catania panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda; Bu turumuzda Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı, Etna Caddesi ve Duomo Katedrali göreceğimiz yerlerden. Konaklama otelimizde.

4.
Gün
14 Mart 2024 Catania | Savoca & Taormina

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Baba filminin çevrildiği mekanlardan Savoca ile Oscar Wilde ve Richard Wagner gibi ünlülerin uğrak yerlerinden Taormina turumuza katılabilirler (60 Euro). Turumuza Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca ile başlıyoruz. Sicilya adasında ünlü mafya ailelerinin hikâyelerini dinleyip, filmin kült sahnelerinin çekildiği Bar Vitelli’de duvarları süsleyen filmin karakterlerinden Michael ile Apollonia’nın fotoğrafları eşliğinde yerel içecekden içerken filmin de sahnelerini gözünüzde canlandırabilirsiniz. Buradan çıktıktan sonra Arnavut kaldırımlı dar yolu takip ederek 14.yüzyıldan kalma, Baba filminde de Michale ve Apollonia’nın evlendikleri San Nicolo kilisesini göreceğiz. Ardından Naxos üzerinden Taormina’ya hareket edeceğiz. Harika sahili ve doğası ile Naxos sizi büyüleyecek. Sicilya’nın en lüks kasabası Taormina’ya varışımızın ardından Chiesa di san Giuseppe, Porta Catania ve Porta Messina görülecek yerler arasındadır. Taormina’da özellikle Sicilya mutfağının lezzetlerinden olan Pasta alla Norma ve Canolo Sicilliano’yu denemenizi öneririz. Turumuz sonrası otelimize hareket ve konaklama otelimizde.

5.
Gün
15 Mart 2024 Catania – Malta | Rabat & Mdina & Valletta

Sabah erken saatte Catania Havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Malta’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Malta’ya varışımızın ardından 3 şehirler panoramik turumuzu gerçekleştireceğiz. Arkanıza yaslanın ve Cottonera olarak da bilinen ve Malta Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş ve desteklenmiş Vittoriosa, Cospicua ve Senglea şehirlerini bizimle keşfedin. Cospicua’daki otobüs gezimizin sonrasında yürüyerek mistik ve gizemli Vittorosa şehrinin dar sokaklarını gezeceğiz, tarihi kiliseleri ve sarayları göreceğiz. Son olarak da muhteşem liman manzarası ile Büyük Liman’ın merkezinde konumlandırılmış gözetleme kulesi ile Senglea bizi bekliyor olacak. Tur sonrası otelimize transfer. Bagajlarımızı check-in saatine kadar bagaj odasına bırakıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Rabat & Mdina & Valletta (45 Euro) turumuza katılabilirler. İlk durağımız Rabat. M.Ö.700 yılında kolonileştirilen ve Mdina’yı çevreleyen tarihten kalma dar sokakları ile Rabat’a geçeceğiz. Rabat’ı gördükten sonra ise yürüyerek meşhur dizi Game of Thrones’un birçok sahnesinin çekildiği doğal set olan Malta’nın eski başkenti Mdina’yı ziyaret ediyoruz. Sessiz şehir olarak bilinen bu Orta çağ şehrinin dar sokaklarında gezerken muhteşem Saint Paul Katedrali, 13.yüzyıldan kalma Maltanın asil ailelerinden Falson ailesinin inşa ettirdiği Falson Malikanesi, Barok tarzda 17.yüzyılda inşa edilmiş Karmelite Manastırı, Vilhena Sarayı ve Mdina’nın eski evlerini göreceğiz. Serbest zamanımız sonrası Valletta’ya doğru yola çıkacağız. Valletta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Valetta Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu tarafından 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir. Turumuz esnasında muhteşem surlarla çevrilmiş Valetta şehrini dışarıdan görme fırsatımız olacak. Otobüsle yapacağımız turdan sonra rehberimiz eşliğindeki tur ile başkent Valletta’nın canlı sokaklarını gezerek şehri keşfedeceğiz. İlk durağımız bu görkemli şehri çevreleyen savunma surlarının üst bölümünde yapılmış olan Barracca Bahçeleri olacaktır. St. John şövalyeleri tarafından yapılmış olan bu bahçeler aynı zamanda Büyük Liman’ın ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin de muhteşem manzarasına sahiptir. Valletta’da vereceğimiz molanın ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6.
Gün
Palermo - Katanya

Sabah kahvaltısının ardından Catania’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu güzergah üzerinde Cefalu turu (35 Euro) katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Catania’ya devam ediyoruz. Varışımızı takiben Catania şehir turu. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.
Gün
16 Mart 2024 Malta | Gozo Adası

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gozo Adası Turumuza katılabilirler (60 Euro). Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına doğru hareket ediyoruz, Limandan feribot ile Gozo’ya geçiş yapıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu bir yer. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Gozo Adası Gladyatör, Game of Thrones, Truva gibi ünlü filmlerin çekildiği bir bölge. Daha sonra eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise Roma’lıkardan kalma tarihi tuz göletlerinde hala doğal üretim yapılan Marsalforn Tuz Tavalarını görmeye gidiyoruz. Serbest zaman için Victoria Rabat’a gidiyoruz. Turumuzun bitiminde Malta’ya geçiyoruz ve otellerimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8.
Gün
17 Mart 2024 Malta – İstanbul | Popeye’s Village & Sliema & Marsax

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından oda anahtarlarımızı resepsiyona teslim ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin extra olarak organize edeceği Popeye Village, Sliema ve balıkçı kasabası olan Marsaxlokk Turuna katılabilirler (55 Euro). 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye Village’a varıyoruz. Burada hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakal’ın şovlarını seyrediyoruz. Yeni Malta’nın yüzü olarak da bilinen Sliema’da kordon boyunca yürüyüş yaparak alışveriş mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Canlı yaşantısı ile Sliema’da ayrıca çok sayıda restoran ve cafe bulunmakta. Sliema turumuzun ardından turumuza “Marsaxlokk” isimli balıkçı köyünü ziyaret ederek devam edeceğiz. Luzzo isimli Malta’ya özgü renk ve tasarıma sahip ufak şirin balıkçı kayıklarını sunduğu manzarayı kaçırmamalısınız. Aynı zamanda açık bir pazar kurulan bu şirin balıkçı köyünde serbest zamanınızda arzu eden misafirlerimiz taze balık ve deniz mahsüllerininin tadına bakabilirler. Tur sonrası havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 19:45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:10’a İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

UÇUŞ BİLGİLERİ

  IST PMO 07:55 – 08:30 - TK1393

  MLA IST 19:45 – 00:10 – TK1372

  CTA MLA 07:10 – 08:00VİZE & PASAPORT BİLGİLERİ

  Program için schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaporta vizesiz.


NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER

  Programda belirtilen uçuşlar ilgili havayolu tarafından belirtilmiştir. Oluşabilecek bir değişiklikten sebebi ile Yamaç Tur sorumlu değildir. Havayolu kaynaklı oluşabilecek saat değişikliği sebebi ile Yamaç Tur programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  Operasyon Yamaç Tur, satış Yamaç Tur’a yazılı olarak bildirmek kaydı ile tur kalkışından 30 gün önce turun iptal ve değişiklik gerçekleştirme hakkını saklı tutar.

  Yamaç Tur, katılımcı ile büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden kaynaklanacak zararlardan katılımcı sorumlu olup, Yamaç Turye kusur atfedilemez. Yamaç Tur, vize alınması ile ilgili hiçbir beyan garanti ve/veya tekeffülde bulunmamaktadır. Vize alınması, söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dâhilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda Yamaç Turnin herhangi bir sorumluluğu doğmayacağı sırf bu sebeple katılımcının Yamaç Tur nezdinde bir ücret iadesi hakkı, tazminat ve zarar ziyan talep hakkının bulunmadığı, katılımcıya bu yönde bir tazminat ödeme durumunun bulunmadığı, taraflarca kabul edilmiştir.

  18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir.

  Programda belirtilen vize bilgileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabii olduğu bilgilerdir. Türkiye Cumhuriyeti dışında bir pasaporta sahip olan misafirlerimiz vize bilgilerini ilgili konsolosluklardan temin etmelidirler.

  Kesin rezervasyon gezi bedelinin %50’sini yatırılması ile yapılmaktadır. Kalan tutar tur kalkış tarihinden 45 Gün önce ödenmesi gerekmektedir.

  2 kişilik odada konaklama için rezervasyon yaptıran misafirlerimizden 1 kişi turu iptal etmesi halinde tura beraber kayıt yaptırdığı diğer misafirimiz tek kişi farkı ödemekle yükümlüdür.

  İç hat bağlantı biletlerini kendileri alan misafirlerimiz grup uçuşlarının olacağı havalimanına ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Misafirlerimizin kendi aldıkları iç hat bağlantı uçuşlarında oluşabilecek bir rötar durumunda Yamaç Tur sorumlu değildir.

  Programlarımızda uçak biletleri gidiş & dönüş çift yön olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşu kullanılmadığı ya da kaçırıldığı taktirde dönüş bileti havayolları kuralları doğrultusunda iptal edilmektedir.

  Son kullanım süresi bulunmasına rağmen 10 yıldan eski pasaportlar ve kimlikler geçersizdir, yurtdışı çıkış işlemi yapılamamaktadır.

  Havayolunda koltuk seçimi yapmak isteyen misafirlerimiz uçak biletleri düzenlendikten sonra ilgili havayolunun web sitesinden yapabilirler.

  Tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport süresi ve gidilecek her ülke için en az 2 boş pasaport sayfası gerekmektedir.

  Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

  Araçlarımızda sıra atlama koşuluna uyulur.

  Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk, katılımcıya aittir. Bagajların ya da el çantalarının içinde bırakılacak fotoğraf makinesi, cep telefonu bilgisayar, kıymetli evrak, ziynet eşyası para kaybından veya hasarından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

  Tur liderimiz turun genel akışı içerisinde oluşabilecek herhangi bir sorun sebebi ile program içeriği sabit kalmak koşulu ile programda gidilecek yerler, yapılacak aktiviteler sırasında değişiklik yapabilir.

  Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını önemle hatırlatmak isteriz.

  Tur esnasında Yamaç Tur temsilcisi, rehber, konaklanacak otel ve kullanılacak ulaşım araçlarında hakaret, şiddet ve/veya diğer misafirlerin huzurunu kaçıracak hareketlerde bulunan kişilerin turları fiilin işlendiği anda iptal edilecektir.

  Turlarımız esnasında rehberimizin sizlere bildirdiği saatler hareket, araç tekerleğinin dönme saatidir. Tüm misafirlerimizin hakkını eşit olarak gözetmekle sorumlu olan rehberimiz buluşma saatlerinde herhangi bir bekleme yapmadan aracı hareket ettirecektir. Olası bir durumda geç kalan misafirimiz bir sonraki durağa kadar ulaşımını kendi imkanları ile yapmak durumundadır.

YAPACAĞINIZ SEYAHATTE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ.


DAHİL OLANLAR:
-Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
-Türk Hava Yolları ile İstanbul – Palermo // Malta– İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
-Yerel hava Yolları ile Catania-Malta arası tek yön uçuş.
-Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri.
-Palermo, Catania ve Malta panoramik şehir turları.
-Palermo-Catania transferi
-4* otel kategorisinde Palermo’da 2 gece, Catania’da 2 gece ve Malta’da 2 gece oda kahvaltı konaklamalar. (Uçak saatinden dolayı Catania’da otelde 1 kahvaltı verilemeyecek)
-Seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası. 70 Yaş üzeri %100 surprim alınır. 20€

HARİÇ OLANLAR:
-Malta’da gecelik 0,50 € eco tax (Otel resepsiyonunda ödeniyor)
-Her türlü kişisel harcamalar.
-Öğle ve akşam yemekleri.
-Programda ekstra olarak belirtilen kara turları.
-Yurtdışı çıkış harcı.
-Gerekli vize ücreti.
-Otel resepsiyonlarında ödenen günlük kişibaşı 2 Euro şehir vergisi

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#MT
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
-4* otel kategorisinde Palermo’da 2 gece, Catania’da 2 gece ve Malta’da 2 gece oda kahvaltı konaklamalar. (Uçak saatinden dolayı Catania’da otelde 1 kahvaltı verilemeyecek)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul Çıkışlı
MT

699

en düşük kişi başı

699

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.