VİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜNVİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜN
 VİZESİZ

VİETNAM & KAMBOÇYA - Qatar HY - 7 GECE 9 GÜN


  • Qatar Hava Yolları İle Ulaşım
  • 7 Gece 9 Gün
Doğal güzelliği ile adeta büyüleyen bir ülkedir Vietnam. Seyahat tutkunları mutlaka yerinizi ayırtmayı unutmamalısınız.


VİETNAM & KAMBOÇYA


Qatar Hava Yolları
Saygon (SGN) - Hanoi (HAN)
7 GECE 9 GÜN 

SAYGON (3) & SİEM REAP (2) & HANOİ (2)

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL – DOHA – SAYGON

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Singapur Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 11:45’de buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları QR 242 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:45’de Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 18:55’te varış. Ardından Qatar Hava Yolları QR 974 sayılı tarifeli seferi ile saat 20:00’da Saygon’a hareket. Geceleme uçakta.

2.
Gün
DOHA – SAYGON

Yerel saat ile 07:55’te varış. Varışımızın ardından panoramik Saygon şehir turumuza başlıyoruz. Notre Dame Katedrali, Savaş Müzesi, Fransız Postanesi, Belediye Binası ve Ben Thanh Pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cu Chi Tünelleri Turu (50 USD)’na katılabilirler. Yakın tarihimizde yaşanan Vietnam – ABD savaşının sürecine yakından şahit olabileceğiniz bu turda Vietnamlı halk tarafından inşa edilen siperleri, kampları ve tünelleri görebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.
Gün
SAYGON

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Mekong Deltası Turu (80 USD)’na katılabilirler. İlk durağımız olan su ile iç içe bir şekilde suyun üzerinde yaşayan 80 km mesafedeki My Tho kasabasına doğru hareket ediyoruz. Sabahları burada yaşayan ve ilahi söyleyen keşişlere tanık olma şansını yakalamak için Vinh Trang pagodasına varıyoruz. Ardından Çin Kayığı olarakta bilinen sandallar ile birbiriyle kesişen, dar ve ağaçlar ile çevrili sokaklar arasında Mekong Nehri üzerinde keyifli bir gezintiye başlıyoruz. İlk varış noktamız hindistan cevizinden yapılan şekerlemelerin ve el sanatları atölyelerini görmek için Thai Son Adası’na varıyoruz. Mevsimsel tropikal meyvelerin ve yerel müziklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ardından yerel lezzetlerin bulunduğu öğle yemeğimizi alıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

4.
Gün
SAYGON – SIEM REAP

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Maymun Adası & Can Gio Biyosfer Rezervi Turu (95 USD)’na katılabilirler. Kısa bir otobüs yolculuğu sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan Can Gio Mangrov ormanlarına varıyoruz. Ardından geleneksel kanolar ile bitki örtüsünü ve doğal yaşamı keşfediyoruz. Sonra yönümüzü Vam Sat Ormanı’na doğru çeviriyoruz ve burada yaşayan timsahları görme imkanı buluyoruz. Bir sonraki durağımız ise Maymun Adası. Adından anlaşıldığı üzere maymunlar ile dolu bu ada içerisinde yaptığımız turda hem onların doğal ortamlarını, hem de birbirinden farklı birçok maymun türünü görme fırsatı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.
Gün
SAYGON – SİEM REAP

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saygon Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz ve yerel havayolları ile Kamboçya’nın harikalar diyarı Siem Reap’e uçuyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tonle Sap Gölü Turu (45 USD)’na katılabilirler. Bu turumuzda Kamboçya’nın en önemli geçim kaynağı balıkçılık ile geçinen yerlileri ve kazıklar üzerine inşa edilen evleri yakından görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ve otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6.
Gün
SİEM REAP

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Angkor Thom Tapınakları Turu (100 USD)’na katılabilirler. Yüzyıllar boyunca Güneydoğu Asya’nın önemli bir bölümünü kontrolü altına tutmuş Khmer İmparatorluğu’nun geride bıraktığı izleri keşfetmek için muhteşem bir fırsat. Bu turumuzda Angkor Wat Tapınağı, Pre Rup Tapınağı, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman ve otele transfer. Konaklama otelimizde.

7.
Gün
SİEM REAP – HANOİ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Siem Reap Havalimanı’na transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu (55 USD)’na katılabilirler. Turumuzda öncelikle Kızılırmak Deltası’nın önemli bir değeri olan Su Kuklası Tiyatrosu ve geleneksel müzikler eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından yerel ulaşım aracı olan çekçekler ile kısa bir gezintiye çıktıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8.
Gün
HANOI

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizin rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Ha Long Bay Turu (115 USD)’na katılabilirler. Sessizlik ve huzur abidesi, dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu koyu ve körfezi keşfetmek için tekne ile eşsiz bir gezintiye çıkıyoruz. Kelebek Mağarası, Tosbağa Kayalığı, Aslan Kayalığı ve Bai Tho Dağları gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Adacıklar, Mağaralar ve tüm kuytu köşelerinde içinizi huzur ile kaplayacak bu gezintimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve bu muhteşem körfezin keyfini çıkarmanız için serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

9.
Gün
HANOİ – DOHA – İSTANBUL

Otelden sabahın ilk saatlerinde çıkış yaparak Hanoi Havalimanı’na transfer oluyoruz. Ardından Qatar Hava Yolları QR 983 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:40’da Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:05’de Doha’ya varış. Varışımızın ardından Qatar Hava Yolları QR 243 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ile turumuzun ve servislerimizin sonu.

10.
Gün


EK BİLGİLER

Önemli Bilgiler

1) VİETNAM KAPI VİZESİ

Vietnam’a seyahat edecek bordo pasaport hamili TC Vatandaşları vizeye tabidir.

Tarafımızdan temin edeceğiniz C1 belgesi ve vesikalık 2 adet fotoğraf ibrazı ile ülke girişi esnasında çok girişli Vietnam Kapı Vizesi alınabilmektedir.

Çok girişli Vietnam Kapı Vizesi alabilmek için gerekli ücret giriş esnasında yetkililere doğrudan ödenmektedir.

Vietnam Kapı Vizesi için gerekli 2 adet vesikalık fotoğraf aşağıdaki prosedürlere uygun olmak zorundadır.

arka fonu beyaz olmalıdır.

4x6 cm boyutlarında olmalıdır.

1.1) VİETNAM C1 BELGESİ

Vietnam Kapı Vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur.

Kişi başı 100 USD karşılığında acentemiz tarafından temin etmeniz gerekmektedir.

Tur satın alındıktan sonra pasaportun ön yüzü renkli biçimde taranarak tarafımıza mail atılmalıdır.

Bu belge herhangi bir şekilde vize niteliği taşımaz yalnızca Kapı Vizesi için zorunlu belgedir.

2) KAMBOÇYA KAPI VİZESİ

Vietnam’a seyahat edecek bordo pasaport hamili TC Vatandaşları vizeye tabidir.

C1 belgesi ve vesikalık 2 adet fotoğraf ibrazı ile ülke girişi esnasında çok girişli Kamboçya Kapı Vizesi alınabilmektedir.

Çok girişli Kamboçya Kapı Vizesi alabilmek için gerekli ücret giriş esnasında yetkililere doğrudan ödenmektedir.

Kamboçya Kapı Vizesi için gerekli 2 adet vesikalık fotoğraf aşağıdaki prosedürlere uygun olmak zorundadır.

arka fonu beyaz olmalıdır.

4x6 cm boyutlarında olmalıdır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir. ACENTE, fiyat değişikliklerinden sorumlu tutulamaz.

Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce acentelerimize yazılı olarak bilgi verilecektir.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

ACENTE, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE den tazminat hakkı yoktur.

ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.

Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.

Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.

Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.

Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.


DAHİL OLANLAR:
-Qatar Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Doha (DOH) – Saygon (SGN) / Hanoi (HAN) – Doha (DOH) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
-Havalimanı vergileri
-7 gece kahvaltı dâhil konaklama
-Yerel Havayolları ile Saygon – Siem Reap – Hanoi arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
-Saygon ve Hanoi panoramik şehir turları
-Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
-Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
-Seyahat Sağlık Sigortası
-Vietnam C1 Belgesi (90 USD – Vize değildir. Vize almak için zorunlu belgedir)
-Vietnam Çok Girişli Kapı Vizesi (50 USD)
-Kamboçya Vizesi
-Covid-19 Kapsamlı Sağlık Sigortası
-Yurt dışı çıkış harcı bedeli
-Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
-Ekstra turlar
-Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TZ
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
-7 gece kahvaltı dâhil konaklama
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün
İstanbul Çıkışlı
TZ

1.649$

en düşük kişi başı