ACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 GünACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu -6 Gece 7 Gün
 VİZESİZ

ACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN” 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu...


  • TÜM TURLAR DAHİL
  • VİZESİZ SEYAHAT İMKANI
  • 6 Gece 7 Gün
  • 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu
İran veya resmî adıyla İran İslam Cumhuriyeti, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.


ACEM DİYARI: “AŞURE ZAMANI İRAN”

İSFAHAN (3 GECE) - YEZD (1 GECE) - PASARGAD - ŞİRAZ (2 GECE)

TÜM TURLAR DAHİL / VİZESİZ SEYAHAT İMKANI

12 Temmuz – 19 Temmuz 2024 6 Gece 7 Gün 15 Temmuz ve Aşure Özel Turu

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL  İSFAHAN > 12 Temmuz 2024 Cuma

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 18.10’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK880 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.10’te İsfahan’a uçuş. Yerel saat ile 01.05’te İsfahan’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Isfahan’daki otelimizde.

2.
Gün
İSFAHAN > 13 Temmuz 2024 Cumartesi > (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İsfahan Turu için hareket. İlk durağımız Isfahan’ın kalbi olarak anılan 40 Sütun Sarayı. Safevi Şahu I. Abbas tarafından yaptırılan 40 Sütun Sarayı’nı ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve dünyanın en büyük 2.meydanı olan Nakş-i Cihan Meydanı’na hareket edeceğiz. İran’da İmam Meydanı olarak bilinen ve “Şah’ın Meydanı” olarak anılan Nakş-i Cihan Meydanı’nda yer alan Ali Gapu Sarayı ve Şeyh Lütfullah Cami’lerini de ziyaret ettikten sonra Pers mimarisinde en önemli yapılardan biri olan Mescid-i İmam’ı ziyaret edeceğiz. Daha sonra İsfahan çarşısında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Gecelememiz İsfahan’daki otelimizde.

3.
Gün
İSFAHAN > 14 Temmuz 2024 Pazar > (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İsfahan Turuna devam ediyoruz. İlk olarak Si-o-se Pol Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Zayende Nehri üzerinde yer alan kemerli Si-o-se Pol Köprüsü, güzelliği ile oldukça etkileyici bir durumdadır. 1602 yılında inşa edilmiş ve Farsça 33 anlamına gelen köprü, kendisini ayakta tutan 33 sütun üzerine inşa edildiğinden bu ismi almıştır. Ardından bir sonraki ziyaret noktamız 300 yılı aşkın bir süredir Zayandeh Nehri üzerinde yer alan 23 kemerli Khadju Köprüsü olacak. Buradan sonraki durağımız Julfa Mahallesi olacak. Ermeni nüfusun yaşadığı bu mahalle İsfahan’ın kalbinde kendine özgü mimari sitiliyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Dar sokaklar, renkli cepheler, girift fayanslar ve süslü oymalara sahip evler, ziyaret edeceğimiz ikonik Vank Kilisesi dahil bir çok tarihi kiliseye ev sahipliği yapmaktadır. Turumuzu burada tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Gecelememiz İsfahan’daki otelimizde.

4.
Gün
İSFAHAN  MEYBOD  YEZD > 15 Temmuz 2024 Pazartesi > (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Meybod’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kenti’ne varacağız.

Meybod Turunda Safevi döneminde kalma Şah Abbasi Kervansarayı ziyaret edeceğiz. Sonrasında Yezd’e yolculuğumuza devam edeceğiz. 1 saatlik yolculuk sonrası Yezd’e varışımızı takiben İran kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Fahadan Mahallesi’ni ziyaret edeceğiz. Mahalle dar sokakları, binaları ve türbeleri ile bizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak. Buradan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gece yapılacak olan Tasua törenlerini izleyeceğiz. Gecelememiz Yezd’deki otelimizde.

5.
Gün
YEZD  ŞİRAZ > 16 Temmuz 2024 Salı > (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Yezd Şehir Turumuza başlıyoruz. Bugün, Aşura günü yani Kerbela günü olup Şia inancının en önemli ve en hüzünlü günü denilebilir. Aşura gününde tüm ülke bir matem havasındadır. İpek yolunun önemli duraklarından birisi olan Yezd şehrindeki turumuza başlıyor ve Zerdüşt dininin en önemli tapınaklarından birisi olan ve kutsal ateşi barındıran Ateşgede Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki ateş rahipler tarafından badem ve kayısı odunları ile beslenerek 24 saat boyunca yanmaktadır. Bir dönem Zerdüştlerin ölülerini bıraktığı Sessizlik Kuleleri'ni de görüp (Resmî tatillerde müze ve ören yerleri kapalı olduğundan Ateş Tapınağı ve Sessizlik Kulesi dışarıdan görülecektir) Mescid-i Cuma'ya geçeceğiz. Özellikle muhteşem mavi çinileri ve motifleri ile ünlüdür ve kubbesi de kendi türünün en güzel örneklerindendir. Emir Çakmak Camisi ve Kompleksi bir sonraki durağımız. Yezd şehrinin sembollerinden birisi olan kompleks 14. yüzyıldan kalmadır ve en büyük Aşura törenlerinin yapıldığı yerdir. Burada Aşura törenlerini izleyecek ve başka bir yerde ve zamanda göremeyeceğimiz bir olaya tanıklık edeceğiz. Öğleden sonra Şiraz’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuk sonrası Şiraz’a ve otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde.

6.
Gün
ŞİRAZ > 17 Temmuz 2024 Çarşamba > (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şiraz Turu için hareket. İlk durağımız Pers İmparatorluğu’nun başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Persepolis Antik Kenti olacak. M.Ö. 6.yy.’da I. Dairus tarafından kurulan Persepolis, Dairus’tan sonra tahta çıkan I. Serhas ve Ardaşir tarafından büyütülerek harika anıtlar ile doldurulmuştur. Turumuza Persepolis’e 8-10 km mesafede yer alan Nakş-ı Rüstem ile devam edeceğiz. Saray görünümlü 2 adet mezarın bulunduğu ve Frigya Kral Mezarları’na benzeyen bu iki mezara Nakş-ı Rüştem adı verilmiştir. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pasargard Antik Kenti’ni gezeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize döneceğiz. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde.

7.
Gün
ŞİRAZ > 18 Temmuz 2024 Perşembe > (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, tam günlük Şiraz Turu için hareket. Turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eram Bahçesi ile başlıyoruz. Geleneksel Pers Bahçeleri’nin sembolü olan Eram Bahçesi’ni gezdikten sonra turumuza Zend Hanedanı dönemine ait Kerim Han Kalesi ile devam edeceğiz. Kerim Han Kalesi ziyaretimizin ardından Nasır el-Mülk Camisi’ni ziyaret edeceğiz. 250 yıl önce pazar yeri olarak kurulan Moshir Sarayı’nın bazı bölümleri müzeye çevrilmiş ve bazı bölümleri restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır. İran Devrimi’nden sonra kapanmış sonra tekrar kullanıma açılmıştır. El yapımı halı ve hediyelik eşya satılan birçok mağaza bulunmaktadır. Ardından Vekil Pazarı ve Narenjestan-e Ghavam ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Günümüzün son ziyaret yeri Hafız Türbesi olacak. Turumuzun bitiminde Şiraz Havalimanı’na hareket ediyoruz.

8.
Gün
ŞİRAZ  İSTANBUL > 19 Temmuz 2024 Cuma

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK885 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.00’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 05.35’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

Uçuş Detayları

12 Temmuz 2024 Türk Hava Yolları TK892 IST-IFN 21.10-01.05 (+1)

19 Temmuz 2024 Türk Hava Yolları TK885 SYZ-IST 02.00-05.35

Ülke Hakkında

İran veya resmî adıyla İran İslam Cumhuriyeti, MÖ 4000'lere dayanan tarihiyle ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tarih boyunca İran, Avrasya'daki merkezî ve önemli konumu nedeniyle jeostratejik öneme sahip olmuş, dolayısıyla da birçok devletin ve uygarlığın dikkatini cezbetmiştir. Medler, Ahamenişler, Büyük İskender yönetimindeki Makedonyalılar, Sasani İmparatorluğu, Emevîler, Abbâsîler, Sâmânîler, Gazneliler, Selçuklular, Harezmşahlar, Moğollar, Timurlular ve Safevîler gibi birçok devleti topraklarında barındırmış, zengin bir tarihi kültüre sahip olmuştur. Etnik olarak nüfusunun yarısından fazlasını Farslar oluştururken, azınlık olarak Azeriler ve Kürtler ve onlardan çok az sayıda olarak Beluçlar, Türkmenler ve Araplar bulunmaktadır.

Resmi dili: Farsça Para birimi: İran Riyali

İklim: Kurak, yarı kurak iklim Priz tipi: C/F tipi (Türkiye ile uyumlu)

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Yamaç Tur tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Yamaç Tur’un işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara Yamaç Tur tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.


DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-IFN/SYZ-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 6 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 İsfahan Turu
 Meybod Turu
 Yezd Turu
 Persepolis Antik Kenti Turu
 Pasargard Antik Kenti Turu
 Şiraz Turu
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 1 EUR, rehber tarafından toplanacaktır)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#200
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
 Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 6 gece konaklama
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
İstanbul Çıkışlı
200

947

en düşük kişi başı