BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV) BÜYÜK KÜBA - 7 Gece - (HAV-HAV)
 İYİ SEÇİM!

  • Türk Hava Yolları ile Ulaşım
  • VARADERO’DA 4* OTELDE ALKOLLÜ HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA!
  •  VARADERO, TRİNİDAD VE HAVANA ŞEHİR TURLARI DÂHİL! EK ÜCRET YOK!
  • KOLAY VİZE İMKANI
Küba tur fırsatlarında Havana ve Varadero’yu görme ve Küba’nın dört bir yanını keşfetme fırsatı en iyi fiyatlarla sizi bekliyor.

BÜYÜK KÜBA

Türk Hava Yolları

Havana (HAV) – Havana (HAV)

7 GECE KONAKLAMA| VARADERO (2) & TRİNİDAD (2) & HAVANA (3)

 VARADERO’DA 4* OTELDE ALKOLLÜ HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA!
 VARADERO, TRİNİDAD VE HAVANA ŞEHİR TURLARI DÂHİL! EK ÜCRET YOK!


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 23:00’da buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. 

2.
Gün
İSTANBUL – HAVANA – VARADERO

Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:00’da Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07:30’da varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte Varadero’ya hareket ediyoruz. Varadero’ya varış ve kısa bir panoramik şehir turu sonrasında konaklama yapacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Kalan vaktinizi dilerseniz Varadero’nun eşsiz plajlarında değerlendirebilirsiniz. Alkollü Herşey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

3.
Gün
VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu (160 USD)’na katılabilirler. Otobüsümüz ile marinaya doğru hareket ediyoruz. Katamaran ile hareket ederek deniz ve güneşin tadını, beyaz kumların üzerinde ve palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco Adası’na varıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi ardından otele dönüş. Alkollü Herşey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

4.
Gün
VARADERO – TRİNİDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, geçmiş dönemlerde şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi Trinidad şehrine varışın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda; şehrin taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara’nın tadına bakma imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

5.
Gün
TRİNİDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Clara & Cienfuegos Turu (95 USD)’na katılabillirler. Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Oteli’nde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğimiz Santa Clara gezisinden sonra Cienfuegos şehrine doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehirde yapacağımız turda Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Turumuzun bitimiyle birlikte serbest zaman veriyoruz. Ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

6.
Gün
TRİNİDAD – HAVANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Havana’ya varış ve panoramik Havana şehir turu. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu (65 USD) [1 içecek dâhil] ‘ne katılabilirler. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra San Jose El Sanatları Pazarında; alt katta Küba'lı zanaat ustalarının yaptıkları el işçiliği hediyelik eşyalardan, turistik hediyelik eşyalara kadar geniş bir yelpazede ürün bulabileceksiniz. Ayrıca pazarın 2. katında; Kübalı ressamların yaptıkları yağlı boya tablolarının ve sanat eserlerinin sergilendiği bir alandır. Burada sanatçıların kendileriden direkt satın alabileceğiniz tablolar ve sanat eserlerine ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardında otele transfer oluyoruz. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cabaret Parisien Show (95 USD)’a katılabilirler. Nacional Hotel de Cuba'nın içinde bulunan Cabaret Parisien'in girişi otelin girişinin solunda ve ayrıdır. Küba'da izleyebileceğiniz en güzel 3 gösteriden birisi olup, sadece içecek alarak gösteriyi izleyebilirsiniz. Gösteri akşam 22:00 gibi başlayıp 23:30 civarı sona ermektedir. Gösteri bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7.
Gün
HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu (135 USD)’na katılabilirler. Gezimize1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini panaromik olarak gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi (85 USD) [1 içecek dâhil]’ne katılabilirler. Küba ile özdeşleşmiş “Buena Vista Social Club” şov eşliğinde El Guarijito Restoran’da alıyoruz. Orijinal Buena Vista Social Club, 1940'larda müziyenlerin bir araya gelmek ve çalmak için gittikleri popüler bir mekan olarak danslar ve müzik etkinlikleri düzenledi. 1990'larda, kulüp kapandıktan yaklaşık 50 yıl sonra, popülaritesinin yükseldiği sırada kulüpte çalan emektarlardan bazılarının da bulunduğu geleneksel Kübalı müzisyenlerle birlikte unutulmaz bir Küba gecesi yaşayacağız. Akşam yemeğimizi de aldıktan sonra keyifli akşamımızın sonunda otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

8.
Gün
HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu (130 USD)’na katılabilirler otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tropicana Show Gecesi (150 USD)’ne katılabilirler. Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkânı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

9.
Gün
HAVANA – İSTANBUL

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyor ve ardından Havana Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:55’de İstanbul’a hareket. 

10.
Gün
İSTANBUL

Yerel saat ile 08:45’de varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

 CASA KONAKLAMA NEDİR?

Trinidad şehrindeki konaklamalarımızı unutulmaz bir deneyim yaşayacağınız yerel halkın kendi evlerinde yapıyoruz! Küba’da vatandaşların kendi evlerini hükümetin belirlediği standartları yerine getirerek kiraya vermesi ile birlikte turistler bu evlerde konaklamaktadır. Evlerin içerisinde klima, banyo (ortak olmayan, odaya özel) temiz çarşaflar, havlular mevcut olup ayrıca kahvaltı için süt, kahve, çay, peynir, ekmek, tereyağı, yumurta bulunmaktadır. Küba’da Casa konaklamalarda, yani yerel halkın bir zamanlar yaşadığı evlerde kalmak, Küba’daki en büyük deneyimlerden biri olarak sayılmaktadır.


AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 915 USD YERİNE 775 USD

o Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu 160 USD

o Santa Clara & Cienfuegos Turu 95 USD

o Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu 65 USD

o Cabaret Parisien Show 95 USD

o Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi 85 USD

o Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu 135 USD

o Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu 130 USD

o Tropicana Show Gecesi 150 USD


AVANTAJLI ECO EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 585 USD YERİNE 495 USD

o Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu 160 USD

o Santa Clara & Cienfuegos Turu 95 USD

o Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu 65 USD

o Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu 135 USD

o Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu 130 USD


ÖNEMLİ NOTLAR

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve Yamaç Tur’dan temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

• Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce Yamaç Tur’a yazılı olarak bilgi verilecektir.

• Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından YAMAÇ TUR kesinlikle sorumlu değildir.

• Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

• YAMAÇ TUR, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde YAMAÇ TUR den tazminat hakkı yoktur.

• YAMAÇ TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

• Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

• Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan YAMAÇ TUR sorumlu tutulamaz.

• Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden YAMAÇ TUR sorumlu değildir.

• Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, YAMAÇ TUR’nin sorumluluğunda değildir.

• Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

• Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

• Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

• Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

• Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından YAMAÇ TUR sorumlu tutulamaz.

• Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

• YAMAÇ TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

• Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

• İptal ve değişiklik durumunda “YAMAÇ TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.DAHİL OLANLAR:
 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Havana (HAV) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Trinidad’da Casa evlerinde 2 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Havana’da 3* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Varadero’da 4* otellerde 2 gece Alkollü Herşey Dahil konaklamalar
 Tüm şehirlerarası transferler
 Panoramik Varadero, Havana ve Trinidad şehir turu
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
 Küba Vizesi (85 USD) [Yamaç Turmiz aracılığı ile kişi başı 85 USD ücretten temin edilebilmektedir.]
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Rehber ve şoför bahşişleri
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Öğle ve akşam yemekleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet ve servis

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#110
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
 Trinidad’da Casa evlerinde 2 gece oda-kahvaltı konaklamalar  Havana’da 3* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar  Varadero’da 4* otellerde 2 gece Alkollü Herşey Dahil konaklamalar
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın10 Gün
İstanbul Çıkışlı
110

1.749

en düşük kişi başı