MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç
 SİZE ÖZEL

MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024...


  • Nehir Gezisi Esnasındaki Tüm Turlar Dahil
  • “Rusya Vizesi Dahil (E-vize)”
  • Türkçe Rehberli
MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler turuyla kaçırılmayacak bir deneyim yaşamak için mutlaka yerinizi ayırtmalısınız !


MS STRAVINSKY ile Muhteşem Volga Nehri & Beyaz Geceler 2024 -Moskova Başlangıç 

“NEHİR GEZİSİ ESNASINDAKİ TÜM TURLAR DAHİL”

“RUSYA VİZESİ DAHİL (E-VİZE)”

“TÜRKÇE REHBERLİ”

8 Gece 9 Gün


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL HAVALİMANI – MOSKOVA

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:10 ’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 11:00’de Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


2.
Gün
MOSKOVA

Kahvaltı sonrası gemiye transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Extra Kremlin ve Nazım Hikmet Mezarı Ziyareti + Metro Arbat Turu na katılabilirler (85 Eur) Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


3.
Gün
UGLİÇ

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


4.
Gün
GORİTSİ

Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Rusya'nın pitoresk ve sakin bir nehir kasabası olarak bilinen Goritsy, küçük bir nehir limanıyla birlikte Volga kolunun kıyısında yer almaktadır. Bu küçük şirin kasabanın sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfetedeceksiniz. Şehir aynı zamanda erken dönem Hıristiyan keşişlerin yaşam tarzına paraleldir. Bu benzetme, günümüzde bu bölgedeki birçok manastırın ve keşişin ruhani yaşamını yansıtmaktadır. Burayı kısa bir ziyaret bile atmosferi nedeniyle ziyaretçiler üzerinde yoğun bir etki bırakıyor. Bugün limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile “Aziz Kiril Manastırı Turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve Uglich’e hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


5.
Gün
KİJİ

Kahvaltı sonrası güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası saat 17:00’da Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 20:30’da Mandrogi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


6.
Gün
MANDROGI

Kahvaltı sonrası saat 12:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Piknik şeklinde öğle yemeği sonrası 17:00’da Valaam’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7.
Gün
VALAM

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde geminin St.Petersburg’a hareketi. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

8.
Gün
ST. PETERSBURG

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Gemiden çıkış işlemleri sonrası özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yine bugün Extra Hermitage Müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.(55 Euro) Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer odalara yerleşme ve akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında St. Petersburg turuna katılabilirler. (40 Eur) Geceleme St.Petersburg otelimizde.

9.
Gün
ST.PETERSBURG – İSTANBUL HAVALİMANI

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (70Eur) (ekstra tura katılmayan misafirlerimiz valizlerini bagaj odasına bırakabilirler.) Tur sonrası St.Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:00’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 17:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Uçuş Bilgileri

1 TK 413L 7 ISTVKO SS1 0710 1100

2 TK 402L 1 LEDIST SS1 1300 1700 

DAHİL OLANLAR:
-THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / St.Petersburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
-5* MS Stravinsky gemisinde 6 gece 7 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
-1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
-1 gece St. Petersburg’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama.
-Moskova Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
-St.Petersburg Panoramik Şehir Turu (Yarım gün)
-Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
-Programda belirtilen havalimanı transferleri
-Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
-Gemide valiz taşıma hizmeti
-Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
-Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
-Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
-Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)

HARİÇ OLANLAR:
-Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir.
-Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu
-Programda belirtilmeyen ve Ekstra Tur olarak belirtilen tüm kara turları
-Seyahat Sağlık ve İptal sigortası
-Vize Ücreti (Rusya umuma mahsus (Normal pasaport)’a vize uygulamaktadır. Rusya vizesi için KVKK gereği tüm normal pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en erken tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişibaşı 40 USD – 50 USD arasındadır. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
-Yurt dışı çıkış harcı
-Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(40 EUR)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#CP
LOKASYON:
İstanbul Çıkışlı
YEMEK:
-5* MS Stravinsky gemisinde 6 gece 7 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) -1 gece Moskova’da 4* yıldızlı otelde yarım pansiyon kon
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL İADE ŞARTLARI
* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 70 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)
69 gün – 40 gün arası %50 ceza uygulanır!
39 gün – 22 gün arası %80 ceza uygulanır!
21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün
İstanbul Çıkışlı
CP

1.699

en düşük kişi başı