UZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HYUZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HYUZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HYUZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HYUZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HYUZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HYUZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR HY
 İYİ SEÇİM!

UZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET” 5 Gece 8 Gün - QATAR...


  • Qatar Hava Yolları İle Ulaşım
  • 5 Gece 8 Gün
  • Vizesiz !
Vizesiz Phuket turları ile muhteşem bir balayı turunu ya da tropik bir tatil fırsatını inanılmaz fiyatlarla yakalayın, Tayland’ın güzelliğini ve eğlencelerini keşfedin.

UZAKDOĞU’NUN EGZOTİK CENNETİ: “PHUKET”


26 Ocak – 02 Şubat 2025

5 Gece 8 Gün

Sömestre Özel Turu

QATAR HY

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İSTANBUL  DOHA  PHUKET

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 10.45’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR240 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.45’te Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 18.00’ta Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR842 sefer sayılı uçuş ile saat 20.35’te Phuket’e uçuş. Gecelememiz uçakta.

2.
Gün
DOHA  PHUKET

Yerel saat ile 07.15’te Phuket’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otellerimize transfer. Otellerimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip hazır olma durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.

3.
Gün
PHUKET

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.

→ Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turu | 85 USD Yetişkin - 65 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak Phuket’in lüks marinalarından birisi olan Royal Marina’ya gideceğiz. Rehberimizin yapacağı tur tanıtımını takiben sürat tekneleri ile Phi Phi Adaları’na doğru yola çıkacağız. İki adadan oluşan Phi Phi adalarında yüzlerce renkli okyanus balığı eşliğinde şnorkel ile yüzüp, adada yaşayan maymunları gördükten sonra öğle yemeğimizi almak için Phi Phi Don Adası’na yanaşacağız. Turumuzda ayrıca Phi Phi Lay Adasına geçip sırasıyla Viking Mağarası ve Pileh Lagoon’u da ziyaret edip neredeyse tüm Phuket fotoğraflarında gördüğümüz Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin çekildiği dünyaca ünlü Maya Bay’de mola vereceğiz. Dönüş yolu üzerinde Khai Adasında yine şnorkel ve yüzme molası verdikten sonra Phuket’e ve otelimize geri döneceğiz.

4.
Gün
PHUKET

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Öğle Yemekli James Bond Adası Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.

→ Öğle Yemekli James Bond Adası Turu | 85 USD Yetişkin - 65 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Orijinal ismi Koh Tapu olan ve Çivi Adası olarak bilinen ada, 1974 yılında çevrilen James Bond serisi filmlerinden “The Man with the Golden Gun” filmiyle ünlenmiş ve James Bond adası olarak anılmaya başlamıştır. Turumuza Marina’dan sürat teknesi ile dünyaca ünlü Phang Nga koyuna hareket ile başlayacağız. Koy yaklaşık 20 yerden nehir bağlantısı alan son Buzul Çağı’ndaki kırılma ile oluşan yaklaşık 30 ada, 300 kayalık ve deniz suyunda yaşayan Mangrove Ormanları ile Phuket’in en özel bölgelerinden birisidir. Tur sırasında Panak Adasında mağara gezisi, Hong adasında keyifli bir kano gezisi, bölgenin tek yerleşim yeri olan meşhur Müslüman köyü Panyee’de öğle yemeği ve son olarak bölgenin en keyifli adası olan Naka Adasında sahilde güneşlenme ve yüzme molası verdikten sonra Phuket’e ve otelimize döneceğiz.

5.
Gün
PHUKET

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Öğle Yemekli Mercan Adası Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.

→ Öğle Yemekli Mercan Adası Turu | 65 USD Yetişkin - 45 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Bu turumuzda sabah erken saatte otelimizden Chalong Limanı’na hareket edeceğiz. Sürat teknesi ile yaklaşık 30 dakikalık seyahat sonrası ünlü Racha Adası’na varacağız. Rengarenk balıklara ve mercanlara şnorkel ile dalış yapmanın yanı sıra sahilde güneşin ve denizin tadını çıkartabileceğiz. Coral Beach’de alacağımız öğle yemeğinden sonra Phuket’in ve çevresinin en güzel sahili olan burada denizde vakit geçirebilecek, beach barda kokteylimizi yudumlayabilecek ve çeşitli aktivitelere katılabileceğiz. Tur sonunda Phuket’e ve otelimize dönüş.


6.
Gün
PHUKET

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Fil Safarisi Turuna katılabilirler. Ayrıca dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Fantasea Show ve Akşam Yemeği Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.

→ Fil Safarisi Turu | 80 USD Yetişkin - 65 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Sabahtan veya öğleden sonra yapabileceğimiz yarım gün süren bu program içerisinde fillerle zaman geçirebilecek, filleri besleyebilecek, onlarla beraber yıkanıp, Tayland’da kutsal sayılan bu hayvanları gezdirebileceğimiz aktivitelerde yer alabileceğiz. Aynı zamanda eşsiz fotoğraflar da çekebileceğimiz günümüzü güzel bir şekilde değerlendirebileceğiz. Program içerisinde öğle yemeği ve filleri beslemek için verilen yiyecekler dahildir. Havlu, yedek tişört ve fillerle yüzmek için kıyafetinizi getirmeyi lütfen unutmayınız.

→ Fantasea Show ve Akşam Yemeği Turu | 85 USD Yetişkin - 65 USD Çocuk (06-11,99 yaş)

Bu gece turumuzda Phuket’in sahil bölgesinden yapacağımız kısa bir yolculuğu takiben Phuket Fantasea Show'un büyülü dünyasına varacağız. Tema parkını dolaşıp dünyanın en büyük açık büfe restoranında yemeğimizi yedikten sonra 3500 kişilik muazzam salonda Kamala efsanesini seyredeceğiz. Çok geniş bir ekiple sergilenen şovun en ilginç kısmı yaklaşık 13-14 farklı hayvanın da şovda rol alması.

7.
Gün
PHUKET

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde Phuket Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta.

8.
Gün
PHUKET  DOHA  İSTANBUL

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR841 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.35’te Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 04.00’ta Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR239 sefer sayılı uçuş ile saat 07.50‘te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 12.20’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

EK BİLGİLER

Uçuş Detayları

26 Ocak 2025 Qatar Airways QR240 IST-DOH 13.45-18.00

26 Ocak 2025 Qatar Airways QR842 DOH-HKT 20.35-07.15 (+1)

02 Şubat 2025 Qatar Airways QR841 HKT-DOH 00.35-04.00

02 Şubat 2025 Qatar Airways QR239 DOH-IST 07.50-12.20

Ülke Hakkında

Tayland resmî adıyla Tayland Krallığı, eski adıyla Siyam, Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan Güneydoğu Asya ülkesi. Batıda Myanmar (1.800 km), doğuda Kamboçya (803 km), kuzeyde Laos (1.754 km) ve güneyde Malezya (506 km) ile sınırları bulunmaktadır. Güney kısmında Tayland Körfezi, batı kısmında ise Andaman Denizi yer almaktadır.

Tayland 513.120 km² yüzölçümü ile dünyanın en büyük 51. ülkesidir. Nüfusu ise yaklaşık 67 milyondur ve bu Tayland'ı dünyanın en kalabalık 20. ülkesi yapmaktadır. Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri Bangkok'tur. Etnik Tayların yanı sıra Çin, Khmer, Laos ve Malay kökenli halklar da Tayland'da yaşamaktadır.

Phuket Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'ın dünyaca ünlü turizm adasıdır. Başkenti Phuket City'dir. Phuket Uluslararası Havaalanına sahip olan Phuket'e Dünya'nın her yerinden özellikle Batılı turistler akın etmektedir. Adanın en ünlü ve kalabalık plajı ise batı kıyısında bulunan Patong plajıdır. Diğer popüler plajları ise Karon ve Kata plajlarıdır. Phuket denizin içerisindeki küçük klübeleri ve su altı sporları ile ünlüdür. Deniz suyu temiz olduğu için su altı görüşü çok uzun olmakla beraber dünyadaki en iyi 10 dalma mekanlarından birisidir.

Resmi dili: Tayca

Para birimi: Tayland Bahtı

İklim: Tropik iklim

Priz tipi: C tipi (adaptör gereklidir)

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.

• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

• Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.

• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır.

• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.


DAHİL OLANLAR:
 Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-HKT ve HKT-DOH-IST parkurlarında gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Belirtilen veya benzeri otelde 5 gece konaklama
 Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

HARİÇ OLANLAR:
 Yurt dışı çıkış harcı
 Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 Ekstra turlar
 Kişisel harcamalar
 Seyahat sağlık sigortası
 Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 Bahşişler (kişi başı günlük 1 USD, rehber tarafından toplanacaktır)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#200
LOKASYON:
Tayland (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
 Belirtilen veya benzeri otelde 5 gece konaklama
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
30 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş ve üzeri (Bir kişi için geçerlidir.)
15 EUR
Seyahat Sigortası 65 yaş altı (Bir kişi için geçerlidir)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
Tayland
200

1.497

en düşük kişi başı